Коронавірусна революція: Як роботи та дрони борються з заразою

Через високий рівень заразності коронавірусу люди використовують інноваційні технології для захисту від інфекції. Таким чином підступний мікроорганізм наближає новий етап цифрової революції

Коронавірусна революція: Як роботи та др…

Деякі популярні технології хоч і не сенсаційні, але сприймаються незвично. Зокрема, шаленої популярності набули інфрачервоні термометри, якими представники медичних служб орудують в аеропортах та низці громадських закладів. Зокрема, так міряють температуру в аеропорту "Бориспіль". 

Є й і більш інноваційні ноу-хау. У Китаї перевіряти температуру відвідувачів адміністративних будівель допомагають роботи. Зокрема, машини працюють на вході, а також – їздять поверхами. Така машина може поміряти температуру одразу десятьом людям. Також роботи служать для поширення інформації – цифрові чоловічки інформують про необхідність мити руки і носити маски. 

Роботи допомагають лікарям і в клініці Гуанчжоу. Апарат доставляє пацієнтам з коронавірусом ліки, їжу та необхідні речі. Може забрати сміття, дезінфікувати меблі та інші предмети. Робот має знезаражувальну камеру всередині, тож, аби безпечно і ефективно взаємодіяти з ним, лікарям достатньо протерти машину дезінфектором ззовні. 

Міська влада Сувона у Південній Кореї запустила дрони, аби ті розпилювали дезінфікуючі засоби. 

А  у Гуанчжоу дезинфікують громадський простір за допомогою робота. 

В деяких китайський містах влада використовує дрони, аби попередити людей, що виходити на вулиці без масок небезпечно. 

Тестують нові можливості для діагностики інфекції. Так, у шпиталі у Чженчжоу для виявлення ознак пневмонії, викликаної коронавірусом, використовують інноваційну технологію сканування легень на основі штучного інтелекту, пише Wired

За словами професора та очільника відділення радіології шпиталя Хейбо Ху, програма допомагає зменшити навантаження на працівників. Завдяки початковому скринінгу, медики розуміють, хто з пацієнтів у першу чергу потребує уваги. 

Спалахом захворювання скористалися і компанії, які розробляють технології розпізнавання облич. Так, гонконгська компанія  SenseTime, яка займаєтся розробкою штучного інтелекту, похизувалася одразу кількома новими опціями, повідомляє Quartz. Так, компанія представила спеціальні "термальні" камери, які могли визначати у натовпі людей з підвищеною температурою і сигналізувати про їх близькість користувачам. 

Також технології спроможні виявляти людей без захисних масок, а ще – впізнавати обличчя навіть за наявності масок. Про останню опцію заявили і в компанії Panasonic, зазначає Vox.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme