UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Коронавірус є близький до інших вірусів, які викликали епідемії у ХХІ столітті

Новий коронавірус із Китаю є "двоюрідним братом" сумнозвісних MERS і SARS

Про це заявив доктор медичних наук, завідувач кафедри загальної й клінічної епідеміології та біологічної безпеки Одеського національного медичного університету Микола Голубятников, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

Раніше у природі його не існувало, заявив Голубятников, проте 2019-nCoV близький до вірусу, що викликає близькосхідний респіраторний синдром (з англ. Middle East respiratory syndrome, MERS – ред.) та вірусу, що призводить до SARS – тяжкого гострого респіраторного синдрому: "Всі вони майже двоюрідні брати".

"І MERS, і SARS траплялись на нашій пам’яті. Так, у 2012 році перші випадки близькосхідного респіраторного синдрому MERS було зафіксовано в Йорданії, потім його виявили в Катарі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Республіці Корея, деяких країнах Європи та у Північній Америці. Летальність склала близько 30% серед усіх зареєстрованих випадків", – нагадав лікар.

"А на початку 2000-х – і до речі, також у Китаї – було зафіксовано перший випадок тяжкого гострого респіраторного синдрому, викликаного коронавірусом SARS. Взагалі, чимало інфекційних захворювань походять із Південно-Східної Азії, що обумовлено кліматичними, природними факторами, харчовими звичками місцевих жителів", – пояснив Голубятников.

Нагадаємо, китайські лікарі розробили успішний метод лікування нового вірусу пневмонії шляхом екстракорпорального насичення крові киснем.

Зокрема, у Шанхаї уже вилікували пацієнта з коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини. І 20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

Аналіз генетичного коду нового вірусу показує, що він найбільш тісно пов'язаний з вірусом SARS (важкий гострий респіраторний синдром), ніж будь-який інший людський коронавірус. Вірус SARS – також коронавірус – убив 774 людини на початку 2000-х років в десятках країн, в основному в Азії.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Вірус вже поширився за межі Китаю, випадки зараження зафіксовані в Південній КореїВ'єтнамі, Японії, Таїланді та Німеччині.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme