Контроль експорту шпигунських програм підтримали 11 країн ЄС

Одинадцять країн Європейського Союзу повідомили про свою підтримку проектів правил, які встановлюватимуть експортні обмеження для компаній, що продають технології для спостереження

Про це йдеться у відповідних документах, передає Depo.ua із посиланням на Euractiv.

Група підтримує пропозицію Європейської комісії щодо впровадження експортного контролю за продукцією, яка може зашкодити правам людини.

З ініціативою про обмеження виступали Німеччина, її підтримують Хорватія, Чехія, Франція, Італія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія та Іспанія.

Дипломати з 11 країн підписали документ, що охоплює план Комісії щодо створення "ефективного контролю за наглядом у сфері кібернагляду в ЄС для захисту прав людини". Документ датований 29 січня.

Держави-члени обговорюють свою позицію щодо пропозиції Єврокомісії від 2016 року щодо перегляду правил експорту ЄС продукції подвійного призначення, яка стикається з додатковими торговельними обмеженнями, оскільки її можуть використовувати як у цивільних, так і військових цілях.

Довідка: Комісія запропонувала зміни щодо обмежень експортного контролю після того як виявилося, що європейські компанії продавали програмне забезпечення урядам, які використовували його для шпигунства за учасниками протестів, відомих як "Арабська весна".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme