Конгрес США зайшов у глухий кут щодо доповіді Мюллера

Переговори про можливість публічної доповіді спеціального прокурора Роберта Мюллера на слуханнях у американському Конгресі зайшли в глухий кут

Керівництво юридичного комітету нижньої палати Конгресу та спецпрокурор Мюллер не змогли досягти згоди про формат публічного виступу, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Сторони не змогли визначитися, яка частина свідчень буде відкритою, а яка закритою.

За словами голови комітету Джеральда Надлера, Демократична партія хоче, щоб доповідь була повністю відкритою для громадськості. У свою чергу, інша сторона хоче, щоб відкритою була лише перша частина виступу, яка по суті являє собою повтор оприлюдненої версії його підсумкової доповіді.

Зазначається, що не зрозуміло, хто саме наполягає на закритому форматі доповіді. Одні джерела видання повідомляють, що це вимога спецпрокурора, інші, що цього бажають в Міністерстві юстиції, яке виконує роль генпрокуратури.

Нагадаємо, 20 квітня один з сенаторів заявляв, що підстави для імпічменту дає доповідь спецпрокурора по Росії Мюллера, бо президент США Дональд Трамп перешкоджав розслідуванню втручання Кремля у вибори.

Після цього Трамп заявив, що має намір у Верховному суді протистояти будь-яким спробам демократів у Конгресі США запустити процедуру імпічменту.

2 травня колишній віце-президент США Джо Байден, який оголосив про намір балотуватися на пост глави держави в 2020 році, виступив за відставку генпрокурора Вільяма Барра після оголошення підсумків "російської справи".

Довідка: 18 квітня спецпрокурор США Роберт Мюллер у своєму розслідуванні детально описав спроби Росії втрутитися у президентські вибори 2016 року через хакерські злами, однак не знайшов жодних доказів можливої змови кампанії Трампа з росіянами.

Конгресмени США зобов'язали Мін'юст надати повний звіт розслідування Мюллера.

24 березня міністр юстиції і генпрокурор США Вільям Барр передав американському Конгресу доповідь про розслідування "російської справи" спецпрокурора Роберта Мюллера. Цей звіт зняв з президента США Дональда Трампа підозри про змову з Росією.

Водночас у документі містяться факти проти Росії щодо її спроби вплинути на підсумки президентських виборів.

Тим часом голова комітету палати представників щодо судових справ Джеррольд Надлер намір викликати генпрокурора США Вільяма Барра для надання свідчень після публікації резюме по доповіді Роберта Мюллера про російське втручання.

Генеральний прокурор США Вільям Барр має намір опублікувати публічну версію доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про розслідування втручання Росії у президентські вибори 2016 року протягом кількох тижнів.

Рейтинг президента США Дональда Трампа впав до рекордного для цього року рівня після публікації розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо змови його команди з Росією перед президентськими виборами в США у 2016 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme