Конгрес США ухвалив символічну резолюцію про російські санкції

Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію зупинити зняття санкцій із компаній, пов'язаних із олігархом із Росії Олегом Дерипаскою

Проте ця резолюція є суто символічною: Сенат, інша палата Конгресу, напередодні вже провалив свою резолюцію аналогічного змісту, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Палата представників, у якій нині переважають демократи, проголосувала за своє рішення 17 січня 362 голосами проти 53.

"Ми маємо справу з ворогом. Ми ведемо розслідування", – заявила перед голосуванням голова комітету палати з фінансових питань Максін Вотерз.

Резолюцію підтримали не тільки демократи, а й багато республіканців, які не згодні з політикою президента-республіканця Дональда Трампа щодо Росії.

"Я не згоден із президентом. Санкції мають залишитися", – повідомив голова комітету палати з питань розвідки, республіканець Кріс Стюарт, заявивши, що голосував за відновлення санкцій.

Нагадаємо, 16 січня Сенату США не вдалося заблокувати плани адміністрації Дональда Трампа щодо зняття санкцій проти підприємств російського олігарха Олега Дерипаски.

А напередодні Сенат США проголосував за резолюцію, що блокує рішення адміністрації президента Дональда Трампа зняти санкції з трьох російських компаній, пов'язаних з путінським олігархом Олегом Дерипаскою. Проте це було лише процедурне голосування.

Раніше голови семи комітетів палати представників конгресу США закликали мінфін країни відкласти зняття санкцій з компаній російського бізнесмена Олега Дерипаски.

У грудні рада директорів російського алюмінієвого гіганта "Русал" обрала Жан-П'єра Томаса новим головою в межах заходів із реструктуризації, необхідної для скасування санкцій США.

У жовтні США відтермінували санкції проти компаній Дерипаски.

Як відомо, 29 січня США оприлюднили "Кремлівську доповідь", в якій фігурують 114 російських політиків і 96 бізнесменів, які можуть потрапити під санкції. Серед них опинився і "Русал".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна