Конгрес хоче заслухати ще шістьох посадовців Білого дому, – ЗМІ

Комітети в нижній палаті Конгресу США, які ведуть розслідування з імпічменту президента, планують провести слухання цього тижня за участю щонайменше шести високопоставлених чиновників адміністрації, пов'язаних із українським напрямом
 

Про це інформує впливове американське видання The Hill, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Демократи в Палаті представників цього тижня мають намір заслухати нових свідків у контексті розслідування з імпічменту, яке вивчає контакти президента Трампа з Україною", – йдеться у повідомленні.

У цьому зв'язку називаються прізвища шести високопоставлених чиновників, які "могли володіти інформацією про активність адміністрації Трампа", у тому числі особистого адвоката президента Руді Джуліані на українському напрямі.

Найголовнішим свідком для демократів цього тижня має стати Вільям Тейлор, тимчасово повірений у справах США в Україні. Він фігурує в документах розслідування, зокрема в епізоді обміну текстовими повідомленнями з послом США при ЄС Гордоном Сондлендом і на той час спецпредставником США по Україні Куртом Волкером.

Інша ключова фігура – в.о. помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер. За попередньою інформацією, він може бути обізнаний щодо кампанії з дискредитації експосла США в Україні Марі Йованович.

Крім того, Палата представників має намір заслухати Майкла Даффі, який був "ключовою фігурою" в рішенні адміністрації Білого дому призупинити оборонну допомогу Україні. У графіку засідань також вказані заступник помічника міністра оборони США в питаннях Росії, України і Євразії Лора Купер, директор з питань Європи Ради нацбезпеки США Александер Віндман та старший директор Ради нацбезпеки Тім Моррісон.

Список посадовців, яких демократи планують заслухати цього тижня, може змінитися, оскільки законодавці досі ведуть переговори з адміністрацією щодо можливої присутності цих чиновників на слуханнях у Конгресі США.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

У Європейському союзі різко відреагували на критику президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського щодо недостатньої допомоги Україні з боку європейських країн.

Інформатор, який "злив" розмову Трампа із Зеленським, погодився на зустріч з конгресом.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

30 вересня лідер республіканців у Сенаті заявив, що поставить імпічмент на голосування, якщо його підтримають у Палаті представників.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

16 жовтня стало відомо, що Пелосі заявила, що конгрес США відклав голосування щодо дозволу провести імпічмент президенту Дональду Трампу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme