Небензя і Радбез ООН: Як Захід дав ляпаса Росії за Азов та "вакуум Захарченка"

У Раді безпеки ООН пройшли слухання про ситуацію на Донбасі і майбутні "вибори"

Небензя і Радбез ООН: Як Захід дав ляпас…

Засідання Радбезу ООН, яке стосувалося ситуації на Донбасі і особливо виборів в ОРДЛО, намічених на 11 листопада, пройшло прогнозовано. Росія вкотре отримала словесного ляпаса за зрив мирного процесу в Україні від США. Заступник постійного представника США при ООН Джонатан Коен говорив також і про Мінський процес, котрий Москва зриває, гальмуючи обговорення домовленостей.

"На жаль, Росія продовжує заважати мирному процесу, і, як ми вважаємо, навмисно гальмує ці обговорення, а також - гальмує переговори між спецпредставником Волкером і радником російського президента Владиславом Сурковим", - сказав Коен.

Ніби й очевидний факт, але Коен додав, що США продовжать бити по Росії санкціями до тих пір, поки Кремль не виконуватиме Мінськ. І окремо висловився про вибори в "Л-ДНР", назвавши їх нелегітимними.

Думку Коена ще перед початком засідання Радбезу підтримали заявою вісім країн Євросоюзу - Велика Британія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія та Німеччина. Її зачитала представник Великої Британії при ООН Каренс Пірс.

В цій заяві були засуджені вибори в ОРДЛО. Їх загалом називали такими, які суперечать і "Мінську", і українському законодавству.

Російський постпред при ООН Василь Небензя у традиційній манері апелював на всі випади проти його країни. Звинувачував Україну в тому, що вона не виконує "Мінські домовленості". І не просто не виконує - жодний пункт не виконала.

Варто окремо виділити, що від Росії лунала пропозиція заслухати на Радбезі ООН "представницю "ЛНР" Олену Кравченко. Така авантюра не пройшла, в ООН пропозицію відхилили більшістю голосів - 7 "проти", 1 "за", 7 - утрималися.

Окрім цього, від Небензі пролунали пояснення, чому в ОРДЛО, а особливо в "ДНР", "вибори" мають відбутися.

Російський постпред справді вважає, що оголошені так звані "вибори" не мають стосунку до мінських домовленостей. І зовсім неважливо, що Україна та західна спільнота вважають, що вони суперечать мінським домовленостям, які передбачають проведення місцевих виборів у цьому регіоні відповідно до українського законодавства і закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". За словами Небензі, "вибори" покликані "заповнити вакуум влади" після вбивства екс-ватажка "ДНР" Олександра Захарченка.

У такий банальний спосіб Небензя розповів міжнародній спільноті, хто і чому вбив Захарченка на Донбасі. Враховуючи ту підтримку, якою Росія супроводжує саму ідею виборів в "Л-ДНР", там вже і не приховують, що за вбивством терориста стояла Москва. І воно було потрібно, щоб провести так звані "вибори" під ширмою легітимності і конкуренції кандидатів зі ставлеником Кремля Пушиліним.

Таким чином Росія вкотре нав'язує свою гру заходу, але в ООН вона у меншості. Там вважають, що "вибори" мають відповідати українському законодавству, та відбуватися згідно із стандартами ОБСЄ.

Важливо для нас, що на засіданні Радбезу представник США Коен торкнувся і Азовського моря, зазначивши, що дії Москви у водоймі порушують суверенітет України і підривають міжнародне право.

Головним підсумком засідання Радбезу ООН для нас є те, що ми вкотре побачили єдність Заходу щодо підтримки України та несприйняття російської позиції, а також продовжили виносити на найвищий рівень проблему в Азовському морі із російською блокадою. Максимальна увага до цього сьогодні дуже потрібна Україні. Включно із резолюцією Європарламенту обговорення у Радбезі ООН лише зіграє нам на руку, в тому числі, і в міжнародних судах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme