Комісія ООН щодо Сирії розглядає варіанти притягнення Росії до відповідальності

Міжнародна незалежна слідча комісія щодо Сирії (COI), що працює під егідою ООН, звинуватила Росію у причетності до військових злочинів
 

Про це йдеться у доповіді комісії, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Зокрема, мова йде про бомбардування російськими літаками ринку в місті Маарет-ен-Нууман і табору для біженців в районі міста Хаас влітку 2019 року.

За словами одного з членів COI Ханні Мегаллі, це не перший випадок, коли слідчі звинувачують РФ в злочинах у Сирії.

"За дев'ять років роботи ми вже отримували схожі свідчення щодо інших авіанальотів, у яких брали участь Сирія та інші країни. Щоб зібрати інформацію про ці атаки, ми опитували свідків, дивилися відеозаписи, фотографії, вивчали спостереження активістів за літаками в цьому регіоні", – повідомив Мегаллі.

При цьому він додав, що звинувачення з боку COI не означають, що Росія обов’язково понесе покарання за свої дії, оскільки комісія не є судовим органом.

"Але у нас є підстави вважати, що описані у звіті випадки були, і ми хотіли б, щоб вони були розслідувані ретельніше... Сам авіаналіт ніхто не заперечує: був удар по ринку, загинули люди", – зазначив Мегаллі.

Резюмуючи, він заявив, що за підсумками детального розслідування обстрілів у Сирії, комісія ООН розглядає кілька різних сценаріїв притягнення Росії до відповідальності.

Нагадаємо, 10 березня у США заговорили про санкції проти Росії через Ідліб.

Довідка: 21 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі війська залишатимуться в сирійській провінції Ідліб до того часу, поки режим Башара Асада не припинить насильство.

27 лютого Сирійська урядова армія разом з військовими РФ завдали авіаудару по військових Збройних силах Туреччини в сирійському Ідлібі, в результаті чого загинуло 33 турецьких солдатів.

29 лютого в Туреччині заявили, що не хочуть війни, але готові застосувати силу.

Того ж дня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з Володимиром Путіним попросив його піти зі шляху турецьких військових в Сирії.

1 березня у небо Сирії увійшли винищувачі F-16 ВПС Туреччини і знищили аеропорт в Найрабі.

Того ж дня армія Асада збила в Ідлібі турецький безпілотник, у відповідь на що турки збили два сирійських літака Су-24.

5 березня президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган узгодили документ щодо врегулювання ситуації у сирійській провінції Ідліб.

6 березня двоє турецьких солдатів загинули і троє отримали поранення внаслідок сутички із сирійськими урядовими силами у провінції Ідліб в Сирії.

8 березня Ердоган пригрозив Росії "односторонніми діями" в Ідлібі.

Читайте також: Меморандум Путіна та Ердогана: Чи припиниться війна за Ідліб

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ