Колишній уряд Молдови ухвалив рішення, які мають задовольнити в США

Колишній уряд Молдови під керівництвом Павла Філіпа, який не визнає новий уряд Санду, 11 червня заявив про два рішення, що повинні викликати схвалення у Сполучених Штатах Америки

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на NewsMaker.

Зазначається, що уряд Філіпа вирішив перенести посольство Молдови в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима. Раніше таке рішення ухвалив Вашингтон. Офіційне відкриття посольства США в Єрусалимі відбулося 14 травня і викликало масові заворушення.

Також уряд Філіпа вирішив продати владі США територію колишнього Республіканського стадіону в центрі Кишинева для будівництва нового посольства. Раніше ці плани викликали протест у населення – тисячі людей поставили свої підписи під закликом не передавати цю землю США.  

Коментуючи обидва рішення, Філіп зазначив, що кабміну доводиться діяти терміново через політичну нестабільність в країні.

"Ми змушені терміново ухвалити ці проекти через політичну нестабільність в країні, а також тому, що одна з партій, яка намагалася їх заблокувати, зараз намагається незаконно захопити владу. Це два наших зобов'язання, і ми хочемо бути впевнені, що їх виконають, незалежно від того, що станеться після дострокових виборів", –сказав Філіп.

Нагадаємо, 7 червня Конституційний суд Молдови ухвалив необхідність розпустити парламент країни через нездатність депутатів сформувати уряд. Президент країни Ігор Додон не підписав відповідний указ.

 

8 червня парламент Молдови обрав новий уряд, який очолила співголова політичного блоку "ACUM", лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду.

 

9 червня Європейський союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно вважає легітимним обрання нового уряду Молдови.

 

9 червня Конституційний суд Модови призначив заступника глави Демократичної партії Павела Філіпа тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни.

 

9 червня тимчасовий виконувач обов'язки президента Молдови Павел Філіп оголосив про розпуск молдовського парламенту і призначив дострокові вибори на 6 вересня 2019 року.

 

10 червня уряд проєвропейської Майї Санду провів своє перше засідання в будівлі парламенту, у той час як в.о. прем'єра від Демпартії Павло Філіп провів паралельне засідання свого кабінету в будівлі уряду.

 

10 червня Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило офіційну заяву, у якій визнало нову коаліцію у складі проросійських соціалістів і проєвропейського блоку ACUM, а також новий уряд на чолі з Майєю Санду.

 

Також 10 червня Німеччина, Велика Британія, Польща і Франція виступили із заявою, у якій висловили підтримку парламенту Молдови.

 

11 червня Фінляндія підтримала заяву Європейського Союзу на рівні Єврокомісії та високого представника із питань зовнішньої політики про легітимність обрання нового уряду Молдови.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна