Коаліційні переговори в Німеччині провалилися

Переговори про створення нової урядової коаліції в Німеччині перервані

Depo.Світ
20 листопада 2017 07:07
ФОТО: depo.ua

Крістіан Лінднер 19 листопада заявив, що очолювана ним Вільна демократична партія (ВДП) покинула переговори, в яких також брали участь партії ХДС, ХСС і "Союз 90"/"зелені", передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Ми не можемо нести відповідальність за дух, яким наповнені документи урядових консультацій. Ми були б змушені відмовитися від наших основних принципів і від всього, до чого ми прагнули довгі роки. Ми не будемо підводити наших виборців, підтримуючи політичний курс, в який ми не віримо", - заявило керівництво партії у Twitter.

Лінднер пояснив зрив консультацій "відсутністю довіри" між партнерами. За його словами, сторонам не вдалося знайти спільну ідею з модернізації країни.

"Краще не управляти країною, ніж керувати неправильно. Сьогодні, після тижнів переговорів, ми маємо перед собою список незліченних протиріч, відкритих питань та конфліктів цілей", - зауважив Лінднер.

За словами політика, протиріччя між ВДП з одного боку, і ХДС і ХСС з іншого виявилися непереборними. Під час консультацій 19 листопада були зроблені кроки у зворотній бік, оскільки були поставлені під сумнів раніше досягнуті компромісні рішення.

Представники "зелених" розкритикували відмову лібералів від продовження переговорів. Критично про дії Лінднера відгукнулася і заступник генерального секретаря ХДС Юлія Кльокнер. Те, як ліберальний політик виступив із заявою, вона назвала "добре підготовленою спонтанністю".

Нагадаємо, 7 жовтня канцлер Німеччини Ангела Меркель вперше оголосила про початок коаліційних переговорів у "Ямайка-форматі": із Партією зелених та Вільними демократами.

Як відомо, 15-годинні переговори, які тривали усю ніч до п'ятої години ранку п'ятниці, 17 листопада, результату не принесли. Тоді сторони домовилися продовжити консультації о 12-й годині дня у п'ятницю.

Довідка: Попередні консультації щодо створення так званої коаліції "Ямайка" тривають з 18 жовтня. 6 листопада канцлерка ФРН Анґела Меркель заявила, що вони мають завершитись 16 листопада. Після завершення попередніх консультацій мають розпочатись власне переговори про створення коаліції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ