КНДР збиватиме літаки США: Що стоїть за погрозами Кім Чен Ина і до чого тут Путін

Північна Корея звинувачує США в оголошенні війни і погрожує збивати військові літаки

КНДР збиватиме літаки США: Що стоїть за…

Словесна війна між США та КНДР набирає обертів і ризикує вилитися у повномасшатбну війну. Втім, у цьому конфлікті інтерес мають й інші опосередковані учасники.

Які саме літаки хоче збивати КНДР

Американські бомбардувальники і винищувачі регулярно літають поруч із повітряним простором КНДР. Ці польоти є демонстрацією готовності захищати свого союзника - Південну Корею. Так само, як і спільні військові навчання США і Південної Кореї, вони викликають агресію Пхеньяну, який обіцяє збивати американські літаки.

США на вихідних взагалі підняли в повітря бомбардувальники B-1 а також винищувачі F-15, відправивши їх до східного узбережжя КНДР, щоб показати власні військові можливості на фоні країни, котра погрожує підірвати водневу бомбу в Тихому океані, а також проводить випробування балістичних ракет.

Що каже КНДР

Міністр закордонних справ цієї країни Рі Йонг Хо заявив, що Пхеньян має право збивати американські літаки, навіть якщо вони не увійшли в повітряний простір КНДР, після заяви Трампа на Генасамблеї ООН, у якій він пригрозив знищити Північну Корею, якщо вона становитиме загрозу США та союзникам. У Північній Кореї називають це оголошенням війни.

"Весь світ повинен чітко пам'ятати, що це США вперше оголосили війну нашій країні, - сказав Рі Йонг Хо. - Ми маємо повне право вживати контрзаходи, включаючи право збивати стратегічні бомбардувальники Сполучених Штатів, навіть якщо вони не знаходяться в межах повітряного простору нашої країни".

Як відповідають у США

У понеділок Білий Дім категорично спростував, що США оголосили війну КНДР і що заява Трампа про "знищення Північної Кореї" сьогодні свідчить про військові плани.

Радник Трампа з питань нацбезпеки пан Макмастер підкреслив, що Сполучені Штати "сподіваються уникнути війни із КНДР, але відкидати таку можливість не варто".

Щодо заяв Трампа про "знищення КНДР" Макмастер додав, що Трамп лише дав зрозуміти, як діятимуть США у випадку агресії КНДР проти їхньої країни або союзиків.

Раніше у вересні міністр оборони США Джим Меттіс підтвердив, що Пентагон має військові плани щодо врегулювання проблеми КНДР і буде діяти, якщо це знадобиться. Його слова підтвердив і Макмастер, сказавши, що існує 4-5 сценаріїв згідно із якими ядерна проблема КНДР буде вирішена. Втім, США наполягають на мирному згортанні ядерної програми Північної Кореї.

До чого тут Росія

У Путіна вже будують миротворчу риторику навколо США і КНДР, підключаючи Китай - одного з найголовніших союзників Кім Чен Ина. За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, "словесна перепалка" між США та КНДР нагадує "бійку в дитячому садочку". І для вирішення проблеми "потрібна пауза і контакти".

"Ми з Китаєм будемо продовжувати домагатися розумного, а не емоційного підходу", - сказав Лавров, додавши, що США не будуть застосовувати армію проти КНДР через їхню ядерну зброю.

Загалом, політика Росії у цьому питанні зрозуміла. У Путіна хочуть використати чергову зону напруги, виступити своєрідними миротворцями, щоб отримати козирі у відношеннях із США. Навіть попри те, що російські літаки наносять удари у Сирії зовсім поруч із американськими військовими, проблема США-КНДР - це шанс для Путіна заробити бали і посилити власні позиції у міжнародній політиці і навіть стосунках із американцями. Але, звичайно, навряд чи хтось піде на посередництво Росії у цьому питанні. Оскільки, вже навіть з відкритих джерел відомо, що Росія так само є союзником КНДР. З її портів попри санкції північно-корейські кораблі, завантажені паливом, йшли за документами спочатку в Китай, а насправді опинялися в портах КНДР. Так само Росію підозрюють у поставках двигунів для ракет Кім Чен Ину. І навряд чи комусь потрібен такий посередник.

Чи можлива війна США і КНДР

Звичайно, теоретично вона можлива. Втім, навряд чи комусь справді потрібно, щоб Кім Чен Ин запустив ядерну бомбу по Південній Кореї, острову Гуам чи Японії.

Якщо говорити про заяви Північної Кореї про знищення американських літаків, то вони так само викликають запитання. Оскільки повітряні сили цієї країни досить застарілі.

Востаннє корейці збивали американський літак ще в 1969-му році. Це був шпигун Lockheed EC-121. А в 1994 році КНДР збили вертоліт американської армії, вбивши одного з пілотів та захопивши в полон іншого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme