КНДР вдарить по США: Навіщо росіяни "зливають" плани Кім Чен Ина

Російські ЗМІ все активніше повідомляють свіжі кулуарні новини з КНДР щодо ракетних випробувань

КНДР вдарить по США: Навіщо росіяни "зли…

В КНДР святкують День створення трудової партії. На фоні цього свята в країні повідомили, що був попереджений замах на лідера нації Кім Чен Ина, який готувала група терористів, що потрапила на територію країни. Замовник вже теж відомий - США. Захопили диверсантів у травні. Окрім цього хакери Північної Кореї викрали в Південної велику кількість військових документів - про це повідомив один з депутатів у Сеулі, союзника Сполучених Штатів. Проте, все це виглядає цілком нормальним на фоні загострення відносин між Пхеньяном і Вашингтоном, а також останніх цікавих новин, котрі з Пхеньяну привезли російські політики.

За повідомленням Інтерфаксу, керівництво Північної Кореї повідомило російським законодавцям, що в них є балістична ракета, яка може пролетіти 3 000 тисячі кілометрів. І вона нібито зможе досягти території США після модернізації.

Інтерфакс називає одного із російських депутатів, що знає секрет Кім Чен Ина - це Антон Морозов. Він є членом нижньої палати парламентського комітету з міжнародних справ і був у Пхеньяні з 2 по 6 жовтня.

Видання наводить інформацію, що Північна Корея прагне збільшити діапазон своїх балістичних ракет до 9 000 кілометрів.

Поряд із цим президент США Дональд Трамп нещодавно робив кілька натяків на можливий військовий сценарій вирішення корейської кризи. Він провів зустріч з військовими і заявив журналістам про "затишшя перед бурею", не уточнивши, перед якою саме. Окрім цього, Трамп 9-го жовтня зазначив, що політика США щодо КНДР за останні 25 років є безуспішною.

"Наша країна веде безуспішну політику щодо Північної Кореї вже 25 років, витрачає мільярди доларів і не отримує нічого. Політична стратегія не спрацювала!" - написав Трамп в своєму Twitter.

"Армія США має бути готова до військового варіанту вирішення кризи навколо КНДР", - попередив після цього глава Пентагону Джеймс Меттіс.

"Що очікує нас в майбутньому, ні ви, ні я не можемо сказати", - підкреслив міністр оборони США.

Ситуація навколо КНДР загострилася після того, як липні Пхеньян двічі запустив свої балістичні ракети. Запуски були повторені 29 серпня і 15 вересня. Тоді ракети пролетіли над японською територією. А 3 вересня 2017 року Північна Корея оголосила про успішне випробування водневої бомби. Кім Чен Ин переконаний, що тільки ядерна зброя є гарантією суверенітету Північної Кореї і погрожує новими випробуваннями, зокрема, водневої бомби в Тихому океані.

Ще в серпні авторитетне видання The Financial Times писало, що США спробують вирішити проблему у відносинах з КНДР за допомогою Росії. Все через те, що КНДР більше зближуються саме з росіянами, маючи певні проблеми з головним союзником і торговим партнером - Китаєм.

Протягом останнього року північнокорейські офіційні особи і справді зробили кілька візитів до Росії. На думку деяких західних спостерігачів, в самій Північній Кореї контакти між урядом і російськими дипломатами за своєю інтенсивністю перевищують контакти з Китаєм. В адміністрації Трампа тим часом зростає невдоволення небажанням Пекіна скористатися економічними важелями - на Китай припадає 90% всієї зовнішньої торгівлі Північної Кореї - для тиску на Кім Чен Ина, хоча китайці і підтримали новий раунд санкцій ООН проти КНДР, як і росіяни.

Після Генасамблеї ООН, коли Трамп погрожував знищити КНДР, лідер Північної Кореї відповів, що на ці слова послідує жорстка відповідь.

Стосовно останньої інформації російських політиків, котрі повернулися з Пхеньяна, і яку наводить місцева преса, досить скоро можуть відбутися чергові запуски балістичних ракет, зокрема і тих, які здатні досягнути території США.

Росія, згідно із останнім розслідуванням, активно постачає паливо КНДР і попри підтримку разом з Китаєм санкцій продовжує залишатися можливим важелем впливу на режим Кім Чен Ина. Навіть не стільки важелем, скільки посередником у переговорах. Як в принципі і Китай. У серпні голова КНР Сі Цзіньпін закликав Дональда Трампа і владу Північної Кореї проявити стриманість і утриматися від "слів і дій", які можуть погіршити ситуацію. Банальні слова... Як вже зазначалося, жодного економічного тиску від китайців на КНДР не послідувало. У Москві ж через це все активніше починають демонструвати, що вони цілком можуть претендувати на роль посередника у вирішенні кризи. І навіть ось цей злив інформації вкотре демонструє, мовляв, російські можновладці в курсі усього, що готує Пхеньян. І ми можемо допомогти "розрулити". Хоча, як саме через Москву вестиметься діалог між США і КНДР наразі невідомо і уявити складно, оскільки погляди на ядерну програму в Вашингтоні та Москві зовсім різняться. Якщо у Трампа бачать згортання програми, то у Путіна дотримуються показового нейтралітету. Ядерну ж програму КНДР вони розуміють як "спробу слабкої країни, що в ізоляції, захистити себе". Хоча, зрозуміло, Москва охоче погодилася б на роль посередника між США і КНДР заради того, щоб виторгувати у Сполучених Штатів щось в обмін на свої послуги, якщо вони будуть успішними. Зрозуміло, що у військовий варіант вирішення ситуації віриться слабо. Попри потужність армії США навряд чи комусь потрібна війна з ядерною державою на чолі якої знаходиться фанатик Кім Чен Ин, здатний і справді запустити ракету по Південній Кореї ба навіть у бік Гуаму чи Гаваїв. Найбільш вагомим інструментом тут будуть економічні санкції і для цього адміністрації Трампа доведеться торгуватися з Китаєм та Росією, основними постачальниками ресурсів і, можливо, технологій. А от чи піде Пекін та Москва на суттєві поступки і якою буде їхня ціна - питання риторичне. Як і те, чи здатні вони дійсно бодай якось вирішити проблему Пхеньяна... Оскільки, ядерну програму КНДР навряд чи згорне, бо зброя - це єдине, що тримає цей режим на плаву. І єдине, чим він здатен маніпулювати заради отримання ресурсів для свого існування. Єдине, що виглядає можливим сьогодні - недопущення прогресу у розробках ракет, котрі справді будуть здатні досягнути території США і припинення випробувань. Ця мета виглядає цілком досяжную. Але коштуватиме вона Трампу занадто дорого. Щодо Кім Чен Ина - на санкції йому байдуже, бо вони б'ють по його зазомбованому народу, який і так живе у злиднях... Але у Кіма немає ніякої опозиції...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme