КНДР продає зброю країнам під міжнародними санкціями, – ЗМІ

Північна Корея продає зброю країнам, які потрапили під дію міжнародних санкцій, і займається таємними поставками палива та незаконними фінансовими операціями

Про це повідомляє газета The World Street Journal із посиланням на конфіденційний звіт експертів ООН, передає Depo.ua.

Зазначається, що серед країн, які отримують зброю з КНДР – Сирія, Ємен та Лівія.

Експерти також зафіксували, що Північна Корея суттєво збільшила імпорт палива, у поставках якого беруть участь російські та китайські судна.

Наприкінці 2017 року Радбез ООН обмежив імпорт нафтопродуктів у КНДР до 500 тисяч барелів на рік, однак, за даними розвідки США, Пхеньян перевищив допустимий обсяг за 5 місяців 2018 року.

"КНДР найактивніше порушує фінансові операції, агенти Північної Кореї оперують практично безкарно щонайменше у п'яти країнах", - пише видання з посиланням на звіт ООН.

Експерти вважають, що незаконна торгівля послаблює спроби США вплинути на Пхеньян у питанні припинення ядерної програми КНДР. Вони занепокоєні недостатньою ефективністю санкцій через виявлені порушення.

Нагадаємо, США звинувачують Росію у приховуванні порушень санкцій проти КНДР.

У звіті, який представили минулого місяця у Комітеті з санкцій проти КНДР Радбезу ООН, наголошується, що Пхеньян не припинив свої ядерні та ракетні програми та порушує санкції США щодо експорту.

Згодом США вирішили скликали на 17 вересня позачергове засідання Радбезу ООН щодо Північної Кореї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна