Газова клоунада для Кремля: Чому Росію закликають захистити угорців в Україні

Лист угорського парламенту, який раптом захотів співпрацювати з російською Держдумою у справі втручання у внутрішні справи України, дивовижним чином співпав з уже успішними для Будапешта переговорами з "Газпромом"

Газова клоунада для Кремля: Чому Росію з…

Новина про те, що Національні Збори Угорщини нібито звернулися в російську Держдуму "з проханням об'єднати зусилля для того, щоб відстояти права меншин в Україні, в першу чергу, на вивчення мови", яку переповів спікер російського парламенту В’ячеслав Володін, викликала в Україні природне обурення.

Ще б пак: поки в Лондоні очільники країн-членів НАТО вирішують, як протидіяти російській агресії, в Будапешті парламент також цілком собі члена НАТО закликає ту саму Росію "до співпраці". Це виглядає особливо бридко, якщо згадати, що саме під приводом "захисту російськомовних" було розпочате вторгнення Росії на Донбас, яке вже забрало тисячі і тисячі життів, і кінця-краю йому не видно. Цікаво, "об'єднання зусиль" – це натяк на можливість повторення цього сценарію на Закарпатті?

При тому та сама держава-член НАТО робить все можливе для того, щоб зірвати співпрацю України з Північноатлантичним альянсом. Символізму в цій ситуації – хоч греблю гати.

Але є в усій історії з "угорським закликом" декілька прецікавих моментів. Головний з них полягає в тому, що якби хтось і мав когось до чогось "закликати", то радше Москва – Будапешт.  Адже наразі Росія практично вичерпала свій арсенал можливих методів впливу на Україну, якщо не рахувати масованого вторгнення чи ядерного бомбардування.

Натомість в Будапешта є ще чимало способів економічного і політичного тиску на Україну. Частиною з них Угорщина охоче користується – наприклад, блокуючи співпрацю по лінії Україна-НАТО.

Тоді чому Будапешт "закликає" Москву, а не навпаки? Відповідь, здається, наступна. Кремль не може нікого і ні про що просити. Наполягати, вимагати – це так, але не просити. І "чолобитна" угорців, в яких можливостей впливу на Україну зараз більше, ніж у Москви – це тривіальна клоунада, покликана завий раз підкреслити "імперську велич" Росії, до якої по допомогу звертаються "усі прогресивні народи Землі".

А "звернення" угорського парламенту до російських колег дивовижним чином збігається з тим фактом, що якраз учора міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто повідомив, що розпочинає переговори з російським "Газпромом" про довготривалий контракт на постачання блакитного палива.

Заявивши, що "в інтересах довгострокового, безпечного постачання природного газу до Угорщини в наших основних інтересах підтримувати довгострокову, розраховану та надійну співпрацю з "Газпромом", і додавши, що "є надзвичайно позитивні перспективи щодо співпраці Угорщини та "Газпрому".

Можна, маючи багату фантазію, припустити, що несподіване звернення угорського парламенту до Росії та переговори Сійярто з "Газпромом" – простий збіг.

Але угорцям, які закликають росіян "об'єднати зусилля" у справі захисту нацменшин, варто ще раз почитати новини про те, як зараз живуть "захищені російськомовні" в "ДНР" та "ЛНР" – і подумати, чи готові бачити кров на власних руках. Після чого тішитися недорогим газпромівським газом. Ну, і продовжувати ходити по бруківці, де в 1956 році радянські танки намотували на гусениці їхніх батьків та дідів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"