ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Китай повністю заблокував Вікіпедію

Китайська влада обмежила доступ до Вікіпедії
Depo.Світ
8 грудня 2015 19:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Інформінг".

При цьому якщо раніше блокування ставилося тільки на китайську версію сайту, то зараз онлайн-енциклопедія повністю недоступна.

Сталося це через те, що Вікіпедія перейшла на захищений протокол HTTPS, в результаті стала проблемною фільтрація публікацій "великим китайським Фаєрволом" - онлайн-сервісом цензури, введеним урядом держави.

Про майбутнє блокування в Китаї повідомляв у вересні і співзасновник Вікіпедії Джиммі Вельс, під час виступу на саміті Leadership Energy Summit Asia 2015.

"Вони більше не здатні фільтрувати конкретні сторінки нашого сайту. Саме тому їм доведеться вибрати - використовувати Вікіпедію в повному обсязі або взагалі не користуватися", - заявив Вельс.

Нагадаємо, що перше блокування урядом Китаю найзнаменитішої онлайн-енциклопедії сталося в червні 2004 року під час протестів на площі Тяньаньмень.

Ресурс був заблокований протягом 19-ти днів. Далі блокування відбувалися у вересні 2004-го і жовтні 2005-го. Протягом наступних кількох років заборону зняли для деяких статей на ресурсі.

Цього року в листопаді обговорювалося питання про блокування Вікіпедії і на Росії