Китай готує глобальну систему стеження за автомобілями

Китайські чиновники запевняють, що система допоможе відстежувати перевантаженість доріг, але, швидше за все, вона стане ще одним інструментом спостереження

Нова програма влади дозволить відстежувати автомобілі громадян із використанням чіпів RFID, передає Depo.ua з посиланням на The Verge.

Ця програма впроваджується Міністерством громадської безпеки Китаю і Науково-дослідним інститутом управління рухом. Вона почне свою роботу 1 липня. Спочатку програма буде добровільною, але стане обов'язковою для нових автомобілів починаючи з 2019 року.

Встановивши RFID-чіпи на вітрове скло нових автомобілів і зчитувальні пристрої на дорогах, урядовці, як повідомляється, сподіваються, що зможуть вивчати і покращувати затори, тому зможуть зменшити забруднення повітря. Але також в Китаї сподіваються використовувати чіпи, щоб допомогти зупинити зростання терористичних атак.

Це не перша система такого роду. Мексика працює над впровадженням аналогічної системи, а такі країни, як Індія, Південна Африка і Бразилія, а також емірат Дубай, використовують чіпи RFID для безлічі завдань: від оплати за паливо, парковку і платних доріг до видачі квитків та збору штрафів.

Джеймс Ендрю Льюіс, старший віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень, вважає, що система RFID стане ще одним інструментом, які уряд використовує для моніторингу громадян. Справа в тому, що невідомо, яку інформацію зберігатимуть на цих позначках, крім моделі автомобіля, його кольору та реєстраційного знака з VIN.

Система RFID, говорить Льюїс, є "ще одним кроком для такого всеосяжного контролю. Будь-які позитивні моменти переважуються нав'язливістю всього цього".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна