UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кіпр затвердив фонд прибутків від нового газового родовища

Через день після того, як американський нафтовий гігант ExxonMobil оголосив про відкриття значного родовища природного газу біля узбережжя Кіпру, парламент країни схвалив створення інвестиційного фонду для майбутніх надходжень

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Associated Press.

Авероф Неофіту, лідер консервативної партії "Демократичне об'єднання", повідомив, що "100%" коштів фонду будуть зарезервовані для "майбутніх поколінь", а це означає, що вони не будуть використовуватися для потреб бюджету найближчим часом.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс привітав схвалення фонду. Він сказав, що фонд виключає виплати, а також гарантує права турецьких кіпріотів на будь-які вуглеводневі багатства.

Вартість нового найбільшого родовища газу Кіпру оцінили в $30-40 млрд. За попередніми даними, родовище Glaucus-1 в кіпрському Блоці 10 має поклади приблизно 5-8 трильйонів кубічних футів газу. Це найбільше родовище в ексклюзивній економічній зоні Кіпру. Також це третє найбільше у світі родовище газу за останні 2 роки.

Кіпр хоче стати альтернативним джерелом енергії для Європи, проте Туреччина виступає проти його робіт із розвідки газових родовищ, які, на думку Анкари, порушують її права на запаси нафти і газу та ігнорують права на природні ресурси Північного Кіпру.

Туреччина заявляє, що почала свої роботи в акваторії Кіпру. В лютому минулого року турецькі військові кораблі декілька тижнів блокували у Середземному морі бурову установку італійської енергетичної фірми ENI, яка мала розпочати роботи із пошуку газу біля берегів Кіпру. 

Нагадаємо, біля берегів Кіпру знайшли одне із найбільших у світі газових родовищ.

Вартість покладів природного газу, відкритих американським нафтовим гігантом ExxonMobil біля узбережжя Кіпру, становить $30-40 млрд дол.

Довідка: Кіпр хоче стати альтернативним джерелом енергії для Європи, проте Туреччина виступає проти його робіт із розвідки газових родовищ, які, на думку Анкари, порушують її права на запаси нафти і газу та ігнорують права на природні ресурси Північного Кіпру.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme