Байден vs Трамп: Кому з них коронавірус допоможе стати президентом США

Чинний президент США, головним аргументом на користь якого був економічний ріст впродовж його перебування при владі, опинився віч-на-віч з економічною кризою і суперником, який запропонує виборцям не "зробити Америку великою знову", а повернути країну до адекватного стану

Байден vs Трамп: Кому з них коронавірус…

За перипетіями боротьби з коронавірусом та потенційної зради на переговорах стосовно долі Донбасу практично непоміченим залишився той факт, що у США фактично завершились праймеріз у Демпартії. Себто праймеріз, звичайно, ще тривають, але прізвище їх переможця зараз фактично загальновідоме, оскільки минулого вівторка Байден здобув серію блискучих перемог у шести штатах, фактично помноживши на нуль шанси свого єдиного суперника, Берні Сандерса, бути номінованим в якості єдиного кандидата від Демпартії.

За даними внутрішньопартійних опитувань, бачити Байдена кандидатом на президентських виборах прагнуть, за різними даними, 52-54% його однопартійців, в той час як Сандерса готові підтримати близько 36% демократів.

Байден, який за результатами праймеріз у чотирьох штатах, за чутками, всерйоз замислювався над можливістю зняти свою кандидатуру, не тільки "відродився з мертвих", але й впритул підійшов до перемоги.

Таким чином, на двобій із Трампом вийде не такий самий екстравагантний, як і чинний президент США, соціаліст Сандерс, в активі якого, можливо, і немає "допомоги хакерів ФСБ", зате є "медовий місяць в СРСР", а цілком адекватний представник вашингтонських еліт Джо Байден. Якого не в останню чергу сприймають не тільки і може навіть не стільки як індивідуальну політичну фігуру, як "того хлопця, що був добрим віце-президентом при Обамі і чудово з ним співпрацював". Саме таке сприйняття, до речі, допомогло Байдену виграти свій перший "супервівторок".

То чи не повторить Байден сумної долі Хілларі Клінтон, яка також була "системним політиком", і при тому досить радикально програла Трампу?

Однозначної відповіді на це питання, звичайно, немає. Але певні передумови для ймовірної поразки Тармпа таки з'явилися. Оскільки ключовим фактором, що зумовлює підтримку Трампа в середовищі американців з середнім та низьким прибутком, є досягнення "трампономіки" – економічної моделі, за якої за допомогою зниження податків та накопичення держборгу вдається досягнути короткочасного "розігріву" економіки. Забезпечивши багатомісячний період безперервного відносно швидкого зростання із паралельним зменшенням безробіття. Що, до слова, зараз і спостерігається у США, разом із екстремально високим рейтингом Трампа.

Але епідемія коронавірусу – поряд із радикальними заходами самого Дональда Трампа, який одним рухом пера істотно ускладнив сполучення між США та Європою, призводить до серйозних економічних загроз. Які, наразі, проявляються у радикальному падінні біржевих індексів і періодичній зупинці торгів, тому стосуються, здебільшого, осіб із прибутком вище середнього. Але впродовж місяця-другого економічний спад зумовить зростання безробіття і тоді "економічне чудо" обернеться для прихильників Трампа іншим боком.

При тому Байден, здається, чітко зрозумів, що ця виборча кампанія пройде під знаком коронавірусу і свідомо обрав відповідну риторику. Позиціонуючи свою кандидатуру як "президента для всіх американців", покликаного "провести націю через період випробувань" і повернути в "золотий вік". При тому Байден не пов'язує, звичайно, епідемічну проблему із діями чинної влади, але доволі прозоро натякає, що чимало проблем, на кшталт "несподівано" знайдених вогнищ вірусу у США, свідчать про невисоку ефективність команди Трампа і самого президента.

Чи принесе подібна тактика перемогу Байдену – покажуть найближчі місяці, а також перебіг епідемії коронавірусу в США. Але в тому, що "трампономіка", ця ключова опора чинного президента США, дала слабину, зараз сумніватися не доводиться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"