Кількість нових родовищ нафти у 2016 році сягнула 60-літнього мінімуму

У 2015 році нафторозвідка виявила 2,8 млрд барелів нафти і пов'язаних з нею рідин

Як передає Depo.ua, про це свідчать дані консалтингової компанії IHS. Як пише The Financial Times, це найнижчий річний обсяг розвіданих родовищ з 1954 року, і він відображає зниження темпів геологорозвідувальних робіт, що проходить на тлі прагнення нафтових компаній берегти кошти.

Більша частина нових запасів нафти була знайдена на морському глибоководді. В середньому до початку видобутку на таких родовищах йде сім років, тому зниження результатів нафтопошукових робіт призведе до скорочення постачань до середини 2020-х років, пише FT.

Разом з тим, зниження темпів нафторозвідки не означає, що в світі нафта закінчується, відзначає видання. Зокрема, за даними консалтингової компанії Wood Mackenzie, в останні роки велика частина приросту світового виробництва нафти припала не на нові, а на вже існуючі родовища. Крім того, в останніх виявлених родовищах спостерігається переважання газу, а не нафти.

Однак Wood Mackenzie вважають, що якщо швидкість відкриття нових нафтових родовищ не покращиться, це створить дефіцит світових поставок приблизно на 4,5 млн барелів у день до 2035 року, що, в свою чергу, може призвести до зростання цін на нафту і зробити світ більш залежним від наземних родовищ з уже відомою ресурсною базою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme