Казус виконавців: Про що розказали "кілери" Скрипаля

Пара дивних персонажів в ефірі RT намагалась зіграти людей, яким би жодна спецслужба світу не довірила віника із совком. Втім, у них вийшло не надто переконливо

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Казус виконавців: Про що розказали "кіле…

Russia Today таки показала двох прецікавих персонажів, відомих під іменами Олександр Петров и Руслан Боширов, яких у Великій Британії звинувачують в отруєнні в Солсбері — а також, вочевидь, у вбивстві з необережності британки з Еймсбері, партнер якої знайшов флакон із токсичною речовиною.

Побачене насправді вражає. Дивлячись на розмову підозрюваних з однією із ключових російських пропагандисток, Маргаритою Симоньян, складається враження, що не тільки родина Скрипалів і випадкова британська пара, але й двійко чоловіків на екрані стали жертвами хімічної зброї. Якщо й не "Новічка" - то якогось потужного транквілізатора однозначно. Принаймні, якось інакше пояснити той факт, що психічно здорові люди вагаються, перед тим як погодитись, чи їхні імена їм щойно назвали, важко.

Персонажі невпевненими голосами, плутаючись, збиваючись і не відповідаючи на ключові питання, повідали Симоньян і світові, що відвідати Великобританію, зокрема Лондон і Солсбері, їм порадили неназвані "друзі".

Двічі відвідувати Солсбері їм довелось через те, що перший раз був "сніговий колапс" і вони не зуміли "оглянути пам'ятки міста". Наступного дня вони знову приїхали в Солсбері, де "відвідали місцевий собор, фотографувалися, гуляли по парку, відвідували кафе".

Вони стверджують, що до пред'явлених звинувачень навіть не чули прізвище Скрипаля. При цьому вони відзначили, що "могли проходити" повз будинок колишнього співробітника ГРУ, але навіть не знають, де він знаходиться. Флакона жіночих парфумів Nina Ricci, в якому знаходилася отруйна речовина "Новачок", у них з собою не було, стверджують персонажі, і в ГРУ вони теж не працювали.

Хаотичність промови Олександра Петрова і Руслана Боширова — чи хто вже вони там насправді, підкреслюється її повною нелогічністю і непослідовністю. "Ми прийшли сюди до вас за захистом", - заявляють вони. А вже через декілька хвилин кажуть: "Хочеться, щоб нас залишили в спокої. Ми сподіваємося, що ця ситуація вирішиться. Хочеться сховатися і спокійно відсидітися" - після чого закликають журналістів "залишити їх у спокої". Втім, чесно визнаючи, що приводом для звернення до ЗМІ стала рекомендація президента Росії Володимира Путіна.

Для чого ж була здійснена ця демонстрація "невинуватості" Петрова і Боширова, від неправдоподібності якої пересмикувало навіть загартовану в пропагандистських справах Симоньян? Яка, до слова, скоріше свідомо підкреслювала недолугість ситуації, ніж намагалась її згладити?

В МЗС Великобританії, що цілком сподівано, в розповідь росіян чомусь не повірили. Тим паче, що і повірити у неї міг би тільки якийсь витончений любитель абсурдистської драматургії. "Ми багато разів просили Росію відзвітувати про те, що сталося в Солсбері в березні. Сьогодні, як ми і передбачали, вони відповіли шляхом навмисного спотворення і брехні", - заявили у Форін-офісі російським журналістам. У Британії і далі переконані, що Петров і Боширов "є офіцерами російської військової розвідувальної служби" і "використовували неймовірно токсичну заборонену хімічну зброю". Як не повірили сьогоднішньому спектаклю ні в США, ні в ЄС.

Не повірили історії, скоріше за все, навіть в Росії, де звикли до голосних і бадьорих пропагандистських роликів, а не до сутінкових поворотів думки двох підозрілих персонажів, які навіть гомосексуальну природу своїх стосунків (на яку явно натякнула Симоньян) не відважились чітко заперечити.

Тому однозначно сказати, що послужило причиною появи химерного інтерв'ю на світ, складно. Можливо, ставка з самого початку була зроблена на те, що Петров і Боширов мали грати безнадійних ідіотів. А може, російський президент, розслабившись у Владивостоці після вдалої піар-акції з Сі Цзиньпіном, вирішив показати світові абсурдність британських звинувачень стосовно російських агентів. І порадив їм вийти на ЗМІ. А отруєння в Солсбері, санкціоноване кремлівськими "яструбами" давно не подобалось партії "пропагандистів" (яких чомусь називають "лібералами"). І Симоньян, яка давно підтримувала Суркова явно більше, ніж Луб'янку, показала "акторську роботу" агентів на широкому екрані у всій її слабкості й абсурдності.

В будь-якому разі, про якісь геополітичні наслідки "виправдань" осіб, що назвались іменами Олександра Петрова і Руслана Боширова, говорити не доводиться. Не залежно від того, яка саме сила погнала їх на безславний ефір.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme