ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Каталонський референдум: Який план зриву придумала влада Іспанії

Іспанська влада стягує пароми в порт Барселони, які слугуватимуть в якості тимчасового житла для тисяч поліцейських

Depo.Світ
21 вересня 2017 16:15
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua з посиланням на Bloomberg, до Барселони вже стягнули велику кількість паромів, котрі пришвартовані в порту.

Ці пароми слугуватимуть у якості тимчасового житла для поліцейських, котрі направлені у Барселону для підтримання правопорядку і можливого придушення незаконного референдуму щодо незалежності Каталонії, який запланований на 1 жовтня.

Міністерство внутрішніх справ Іспанії також попросило керівництво місцевого порту надати причал для одного корабля до 3 жовтня - два дні після голосування, мотивувавши це "державною справою".

Корабель, відомий як "Рапсодія", зайшов у порт в четвер.

За даними газети El Correo, влада збирається направити до Каталонії на референдум 16 000 полісменів та інших співробітників служби безпеки. Ця цифра перевищить кількість каталонських полісменів, котрі підпорядковані Каталонській та центральній владі і, звичайно, не викликають довіри у Мадрида.

Іспанія намагається все більше демонструвати силу, наприклад, рейдами у місцеві адміністрації, а також заарештовуючи каталонських чиновників (понад 16 чоловік були затримані, включно із заступником віце-голови уряду Каталонії Хосепа Марію Хове) і контролюючи роботу фонду оплати праці напередодні референдуму. У той же час влада Каталонії звинуватила Іспанію в агресії через такі дії, а каталонці сьогодні вийшли на так звану "каструльну ходу" проти затримань чиновників.

Ініціатива з референдумом щодо незалежності Каталонії, прийнята каталонським парламентом і оголошена незаконною вищою судовою інстанцією країни, загострила багаторічне протистояння між сторонами. Каталонці виступають за незалежність від центральної адміністрації Іспанії в Мадриді. Їхні дії охрестили сепаратизмом.

Окрім "Рапсодії", що може розмістити 2 448 чоловік, МВС Іспанії також найняло ще одне судно, яке увійде в Барселону, а третє направилося до порту міста Таррагона, розташованого в 100 кілометрах на захід вздовж узбережжя, повідомляє веб-сайт El Confidencial .

Залишається виключно гадати, чи завершиться Каталонська історія силовим протистоянням. Все схоже на те, що силовий варіант залишать наостанок, якщо не вийде домовитися із сепаратистами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ