Каталонія була і є невід'ємною частиною Іспанії, - король Філіп VI

Король Іспанії Філіп VI прокоментував ситуацію з Каталонією, сказавши, що регіон є "невід'ємною частиною" країни

Depo.Світ
20 жовтня 2017 22:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на La Vanguardia.

Як зазначається, Філіп VI заявив, що Каталонія "є і буде невід'ємною частиною" Іспанії XXI століття і що єдність буде засновано на "ряді проектів".

За його словами, сьогодні Іспанія "повинна протистояти неприйнятній спробі відділення частини своєї національної території".

Він додав, що держава зможе вирішити цю проблему з "повагою до Конституції" і демократії.

Довідка: 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність регіону від Іспанії. За незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,09% виборців.

У Єврокомісії також визнали незаконним цей плебісцит.

10 жовтня Карлес Пучдемон, очільник Каталонії, призупинив проголошення незалежності. Натомість голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про незалежність Каталонії, але не став її оприлюднювати.

16 жовтня Пучдемон написав прем'єр-міністру Іспанії Маріано Рахою лист, в якому запропонував двомісячні переговори і обговорити ситуацію в регіоні, однак уникнув роз'яснень щодо незалежності.

17 жовтня Конституційний суд Іспанії ухвалив рішення анулювати закон про референдум Каталонії, дію якого раніше призупинив як запобіжний захід.

Голова каталонського уряду Карлес Пучдемон написав листа іспанському прем'єру Маріано Рахою, у якому пригрозив голосуванням у парламенті за незалежність, якщо Мадрид не погодиться на діалог.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ