Карабах: Слабкість Росії чи продумана стратегія по відновленню СРСР

Після кількох днів військового конфлікту в Карабасі ми можемо зробити певні обережні висновки з того, як змінюється світ навколо нас і до чого це може призвести

Карабах: Слабкість Росії чи продумана ст…

1. Росіяни, де-факто, домовилися з турками про те, що азербайджанці не вестимуть бойові діі на території Вірменії, вірмени ж у свою чергу, не будуть вести активні діі на території Азербайджану. Поки не зрозуміло, що може стати приводом для зупинки бойових дій в Карабасі. Але, можна дуже обережно допустити, що Азербайджан відвоює частину території і далі почнуться певні ігри з російсько-турецькими миротворцями.

2. Де-факто, нинішня війна остаточно ставить Вірменію на коліна перед Росією. Всі загравання Пашиняна з Заходом нічого йому не дали. І попри величезні спроби Макрона зіграти тут свою гру, навряд чи роблять із нього головного переговорника-миротворця. Поки виглядає так, що все буде вирішувати дует Путіна-Ердогана.

3. Ситуація в Білорусі, яка де-факто, перестала існувати як окрема незалежна держава і війна в Карабасі можуть стати серйозним каталізатором для прискорення утворення СРСР-2.

4. Важливо зазначити, що нинішня ескалація потрібна Ердогану через вкрай складну економічну ситуацію Туреччини, яка стоїть на грані дефолту. Війна на підступах до ЄС може дозволити йому отримати "дешеві гроші".

5. Путіну також вигідно, щоб Ердоган укріпився в ролі головного конкурента саудитів як провідника мусульманства на Близькому Сході. І контрольована часткова перемога в Карабасі - допомагає в цьому питанні.

6. Після виступу Путіна на Генасамблеї ООН я вже писав, що російський режим частково змінює стратегію просування руського міра - тепер за цей самий "мір" повинні платити всі, кому його нав‘язують. Саме тому, Путін не збирається воювати за Карабах (так само, як і Туреччина, поки що). Вірмени самі будуть платити і за себе і за росіян.

7. На жаль, в Україні ніхто не хоче бачити всі ці геополітичні зміни. Карабах - це лише маленький дзвіночок до майбутніх військових дій, де ключовими факторами стане: вода та їжа і деякі природні копалини. Ми, як ніхто інший знаходимося в групі ризику і готуватися до цього потрібно вже сьогодні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"