Капітолійський запобіжник: Для чого демократи проштовхують імпічмент Трампу, який не підтримає Сенат

Судячи з настроїв в Сенаті США, швидко здійснити процедуру імпічменту Трампа не вдасться, і всі слухання на цю тему зведуться до засудження його дій. А також, ймовірно, стануть запобіжником для бажання Трампа спровокувати прихильників на необережні рухи в день інавгурації Байдена

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Капітолійський запобіжник: Для чого демо…

Палата представників Конгресу США приступила до розгляду проекту резолюції про імпічмент чинного президента Дональда Трампа.

При тому в ході дебатів всі без винятку представники демократів наполягають на необхідності прийняти цю резолюцію, в той час як певна частина республіканців її заперечує. При тому, що характерно, ні словом не виправдовуючи Трампа, а закликаючи "поставити людей перед політикою" і спробувати "примирити націю", махнувши рукою на Трампа, якому залишився всього тиждень при владі. Виходить це в них не дуже переконливо, і якось навіть трохи схоже на прихильників Януковича, які закликали опонентів дати президенту "досидіти рік – і піти з політики". Хоча насправді вони фактично повторюють аргументи віцепрезидента США Майка Пенса. Який 12 січня відмовився застосовувати 25-ту поправку до конституції США і усувати чинного президента Дональда Трампа з посади. Він теж заявляв, що "такі дії не відповідають найкращим інтересам нашої нації або нашій конституції", оскільки "ще більше розділяють і розпалюють пристрасті".

Інша частина республіканців пропонує прийняти текст, запропонований демократами, але не як рішення стосовно імпічменту, а як публічне засудження дій Трампа. І навіть готові за такий текст проголосувати.

Сам президент Трамп, залишившись без адекватної стратегії захисту, доступу до авторитетних республіканських ЗМІ, і, головне, без доступу до соцмереж, перетворився наразі на якусь напіввіртуальну особу.

Паралельно найбільш високопоставлені військові у США, командувачі родів військ та керівництво Генштабу засудили "заколот і повстання" у Вашингтоні – та нагадали, що обовязком всіх без винятку військовослужбовців є "підтримувати і захищати Конституцію США". Звичайно, ця заява може мати просте пояснення. Серед трампівських фріків, що штурмували Капітолій, було чимало представників ветеранських організацій. І повідомляючи своє ставлення до ситуації, військові авторитети намагалися їх стримати від участі в інших подібних історіях. Але при тому це звернення можна розглядати і як наочну демонстрацію того, на чиєму боці лояльність армії США.

Втім, республіканці в Конгресі не поспішають приєднуватися до імпічменту Трампа. Причина того, вочевидь, полягає у великій кількості прихильників нинішнього президента на серед їхніх виборців. Лояльність яких, у випадку підтримки імпічменту, вони ризикують втратити – разом із шансами на переобрання. Тому станом на зараз тільки п'ять представників Республіканської партії у Палаті представників публічно оголосили про підтримку рішення про імпічмент, і до десятка, за прогнозами аналітиків, можуть підтримати рішення в останній момент. У той час як в Сенаті кількість республіканців, готових підтримати відсторонення Трампа, ще менша. Що автоматично означає, що набрати дві третини голосів для імпічменту верхній палаті Конгресу, вочевидь, не вдасться.

Втім, навіть без особливих шансів на успіх атака на Трампа має свій сенс. Зважаючи на супутні обставини, вона дозволяє не тільки сформувати громадську думку стосовно останніх дій чинного президента США, і похитнути його популярність серед адекватнішої частини прихильників.

Процес імпічменту є ще й червоною лінією для багатох в американському суспільстві. Для ЗМІ та соцмереж, які можуть захотіти повернути Трампу майданчики для спілкування з аудиторією, поліцейських в декотрих містах, які можуть прийняти рішення "не помічати" чергових виступів екстремістів, і, врешті-решт, для самого Трампа – якби останньому раптом захотілося повторити своє сумнівне шоу в день інавгурації Байдена. Залишається сподіватися, що ця червона лінія спрацює, і бійцям Нацгвардії США, які зараз картинно лежать на мармурових підлогах Капітолію, поклавши біля себе гвинтівки, вдасться спокійно долежати до кінця всієї цієї історії, і повернути зброю в арсенали, не звітуючи про витрату патронів.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme