Розкусити Зеленського: Що на Заході думають про розпуск Верховної Ради

Гарячковите бажання нового президента України максимізувати свій політичний вплив до того моменту, як його політична популярність неминуче піде на спад, не залишилося таємницею для західних журналістів

Розкусити Зеленського: Що на Заході дума…

Сьогоднішня інавгурація президента України, хоч і не стала найпопулярнішою серед західних лідерів та посадовців, привернула пильну увагу ЗМІ в ЄС та США.  

"Українська телезірка Володимир Зеленський намагається капіталізувати свою величезну популярність, розпустивши парламент країни в понеділок після того, як він приніс президентську присягу. Зеленський, який отримав 73% голосів минулого місяця в результаті переконливої перемоги, розпустив парламент як розсадник самозбагачення, і пообіцяв зупинити війну на сході проти російських сепаратистів", пишуть журналісти CBS. Констатуючи очевидний, загалом, для українців факт: " Зеленський сподівається скористатися хвилею свого електорального успіху, щоб провести своїх прихильників до парламенту".

При тому дещо сумнівні правові засади рішення новоінавгурованого президента не є для західних журналістів новиною. "Прагнучи позбавити Зеленського можливості оголосити дострокові вибори, фракція в Раді оголосила про свій вихід з правлячої коаліції, технічно розваливши уряд Порошенка. Закони передбачають, що Рада не може бути розформована протягом 30 днів після оголошення про розпад правлячої коаліції. Але прихильники Зеленського стверджують, що цей крок був юридично недійсним, оскільки коаліція давно перестала існувати".

Зеленський переконує українців, що Верховна Рада - "це група, зацікавлена в самозбагаченні", після чого розпускає парламент, констатують журналісти Associated Press. Підкреслюючи при тому, що Зеленський здобув колосальну підтримку і став президентом внаслідок "виснаження українців від "політики у звичайному стилі", і навіть в процесі інавгурації робив чимало кроків - на кшталт відмови від традиційного кортежу - для того, щоб продемонструвати власну "іншість".

На цих моментах демонстративної відмінності Зеленського від попередніх політиків наголошують і журналісти Reuters, які констатують, що Зеленський "експлуатує паралелі з вигаданим наративом (мова, вочевидь, про серіал "Слуга народу" - ред.), де його зображено як людину, яка виступає проти нечесного політичного класу".

При тому журналісти Reuters підкреслюють, що попри певні сумнівні легальні моменти, практично всі політики з різних фракцій і груп впливу, з якими вони поспілкувалися, не мали категоричних заперечень проти позачергових виборів. Наводячи слова декотрих з них - наприклад, Івана Винника з блоку Петра Порошенка - про те, що "резони для того, щоби боротися з рішенням Зеленського (про розпуск парламенту - ред.), наразі відсутні".

До речі, цей останній момент дає доволі логічну картину для передбачення можливих міжнародно-політичних ускладнень від рішення про розпуск Ради. І полягають вони у тому, що допоки головні українські політичні гравці не заперечують - чи, принаймні, заперечують не надто голосно проти сьогоднішнього рішення новообраного президента, Заходу абсолютно байдуже, якими є тонкощі українського законодавства.

Як для США, так і для ЄС ключовим є момент відсутності надміру гострих політичних криз, які б паралізували функціонування української влади. І поки вони відсутні - справа потрактування українських легальних норм є виключною прерогативою українців. І навпаки - повномасштабна криза й початок бойових дій між законно обраним парламентом та законно обраним президентом неминуче ускладнить нашу міжнародну позицію. Незалежно від того, хто матиме більше юридичних аргументів на своєму боці. Подібний підхід нелегко назвати якимось надміру справедливим - але в прагматизмі йому не відмовиш.

До речі, однією з таких криз може стати відставка прем‘єра Гройсмана та Кабміну, про яку той сьогодні заявив (хоче піти в середу після засідання Уряду). За відставку має ще проголосувати ВР. Чи станеться вона - покаже час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"