Канадські авіадиспетчери підгодовують американських колег через шатдаун

Канадські авіадиспетчери не змогли залишитися байдужими до становища своїх американських колег, які через шатдаун не отримують зарплату

Про це повідомив президент Канадської асоціації авіадиспетчерів (CATCA) Пітер Даффі, передає Depo.ua з посиланням на CNN.

Співробітники диспетчерського центру в Едмонтоні (провінція Альберта, Канада) першими придумали відправити своїм колегам в Анкориджі (штат Аляска, США) партію піци на знак солідарності з ними.

Ідея сподобалася канадським авіадиспетчерам в інших містах Канади, і за останні чотири дні майже у 50 американських центрів керування повітряним рухом у різних містах США були доставлені понад 350 піц від канадських колег.

Акція набирає обертів, її активно обговорюють в мережі, зростає суспільна підтримка.

Так, якийсь жертводавець, який побажав залишитися невідомим, перерахував $500 на оплату піци для цієї акції, інший канадець - оплатив обід для двох центрів управління повітряним рухом в штаті Арізона, подякувавши їм за те, що вони "піклуються про перелітних птахів із Західної Канади, які прилітають до Арізони на зиму".

Через "шатдаун" без зарплати залишаються майже 800 тис. американських держслужбовців. До їхнього числа входять 24 тис. співробітників Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA), з яких 10 тис.- це авіадиспетчери.

Нагадаємо, 17 грудня 2018 року адміністрація президента США Дональда Трампа пригрозила Конгресу США частковим припиненням роботи уряду, якщо законодавці не погодяться затвердити $5 млрд на стіну між США та Мексикою.

20 грудня 2018 року Сенат США завершив засідання, не проголосувавши за проект резолюції про чергове тимчасове продовження роботи уряду до 8 лютого.

22 грудня 2018 року частково призупинили роботу деякі федеральні відомства, в тому числі Держдеп, Міністерство внутрішньої безпеки, Мін'юст, NASA.

26 грудня 2018 року Трамп пообіцяв США вічний шатдаун, якщо конгрес не дасть грошей на стіну з Мексикою.

4 січня президент США Дональд Трамп заявив, що може ввести в країні режим надзвичайного стану, щоб в обхід Конгресу отримати фінансування на будівництво стіни на американо-мексиканському кордоні.

11 січня Трамп закликав демократів повернутися до Вашингтону і вирішити проблему тимчасового призупинення роботи федеральних відомств ("шатдаун").

Довідка: "Шатдаун" – це часткове закриття урядових установ, коли Конгрес США не може узгодити бюджет країни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна