Італія заборонила експорт COVID-вакцини AstraZeneca до Австралії

Італія заблокувала експорт до Австралії 250 тисяч доз вакцини від COVID-19 від компанії AstraZeneca у співпраці з Оксфордським університетом, яка була вироблена на італійському заводі

Редактор стрічки новин
Італія заборонила експорт COVID-вакцини …
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Відповідне рішення італійський уряд за підтримки Єврокомісії, ухвалив на тлі суперечки із фармвиробником, який заявив про дефіцит поставок у цьому кварталі через проблеми із виробництвом. Зокрема, минулого тижня AstraZeneca поставила до Італії на 10-15% вакцин менше, аніж очікувалося. 

Міністерство закордонних справ Італії заявило, що AstraZeneca не виконала свої контрактні зобов'язання, а Австралія не вважається "вразливою країною". У відомстві пояснили рішення країни "постійною нестачею вакцин у ЄС та Італії" та "затримками поставок". 

В уряді Австралії висловили розчарування щодо рішення Італії, однак запевняють, що що блокування поставки не вплине на розгортання програми вакцинації.

"Світ перебуває на незвіданій території, не дивно, що деякі країни рвуть звід правил. Це дійсно демонстрація того, наскільки добре Австралія продовжує процвітати у порівнянні з відчаєм інших країн", – заявив міністр фінансів Австралії Саймон Бірмінгем.

Австралійський міністр охорони здоров'я Грег Гант додав, що країна вже отримала 300 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яких вистачить до початку місцевого виробництва препарату. Загалом Австралія придбала у компанії 53 мільйони доз вакцини.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Бразилія планує розпочати виробництво вакцини проти COVID-19 компанії AstraZeneca у першій половині 2021 року. 

Наприкінці січня повідомлялось, що у компанії AstraZeneca спостерігаються проблеми з розширенням виробництва вакцин. Саме через це відбуваються затримки поставки препарату.

Україна також розпочала вакцинацію вакциною CoviShield, яка була вироблена за ліцензією AstraZeneca у Інституті сироватки крові в Індії (Serum Institute of India).

Довідка: Вакцина AstraZeneca/Oxford зручніша у зберіганні (температурний режим від +2 до +8 °C), є третьою вакциною, схваленою до використання у ЄС.

Протягом першого півріччя (починаючи з лютого) наша країна (у рамках механізму Covax) має отримати від 2,2 до 3,7 млн доз цього препарату. Однак показники її ефективності є неоднозначними. 

Проміжні результати третього етапу випробувань препарату показали ефективність у 82%, втім цей показник – результат кількох умов. По-перше, друге щеплення має бути через 12 тижнів після першого (перше щеплення показує ефективність на рівні 70-76%). І по-друге, ви маєте бути ізольовані від шансу заразитися "південноафриканським" штамом коронавірусу. Нині цей штам – основний у ПАР, і країна вже призупинила щеплення вакциною AstraZeneca/Oxford через її низьку ефективність проти даного підвиду. Про чіткі цифри говорити зарано, втім дані дослідження на невеликій вибірці говорять про показник близько 10%. 

Також, хоча ця вакцина і сертифікована у ЄС, щодо її ефективності для літніх людей (понад 55 років) дані обмежені. Це стало причиною відмови кількох країн, зокрема Польщі та Швеції від щеплення своїх пенсіонерів даним препаратом.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу CoviShield: Інструкція українською

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme