Італія вибрала день голосування за недовіру уряду

Сенат Італії відхилив пропозицію правопопулістської "Ліги" на чолі з Маттео Сальвіні провести 14 серпня голосування з питання недовіри уряду і призначив його на 20 серпня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Euronews.

"Сенат Італії призначив дату голосування за ухвалення недовіри уряду Джузеппе Конте на вівторок, 20 серпня, після того, як сенатори повернулися зі своїх літніх канікул раніше, щоб узяти участь у позачерговій сесії у верхній палаті країни", – йдеться у повідомленні.

Звертаючись до сенату під час спеціальної сесії, віце-прем'єр-міністр Італії Маттео Сальвіні заявив, що прийме пропозицію Луїджі ді Майо з "Руху п'яти зірок" скоротити кількість членів парламенту та провести вибори.

Але натомість "Рух п’яти зірок" заявив, що не приймає "компромісу".

Нагадаємо, 9 серпня "Ліга", яка входить в коаліцію з "Рухом 5 зірок", подала клопотання про недовіру уряду на чолі з прем'єр-міністром Джузеппе Конте, який не належить до жодної партії, але близький до "Руху 5 зірок"

Довідка: Голосування, ймовірно, спровокує вибори, на яких "Ліга" може розраховувати на 36% загальнодержавної підтримки, згідно з останніми опитуваннями.

Сальвіні вже оголосив, що вважає за краще будувати коаліцію з крайньо правою Fratelli d'Italia та/або партією колишнього прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі.

Нова коаліція потребує підтримки 161 сенаторів. Сьогодні у руху "5 зірок" є 107 сенаторів, а у "Ліги" – 58. Демократична партія має лише 51 сенатора. Це означає, що голоси потрібно знайти у менших партій або серед деяких сенаторів, які раніше покинули "5 зірок".

Ще одна проблема полягає в тому, що новий лідер демократів Нікола Цінгаретті виключив підтримку такої нової коаліції, того ж дня, коли її запропонував Ренці.

Тим не менш, демократи та рух "5 зірок" мають спільний інтерес до голосування за новий закон про виборчу реформу.

Тим часом ідея "технічного уряду президента Маттарелли" також набирає позиції. Прем'єр Джузеппе Конте вже запропонував цю ідею президенту Італії Серджіо Маттареллі 7 серпня.

Згідно з даними італійської газети La Stampa, серед можливих кандидатів на очільника технічного уряду називають Маріо Драгі, нинішнього директора Європейського центрального банку, а також Марту Картабію, професора і віцепрезидента Конституційного суду Італії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook