Італія проти введення санкцій ЄС за кібератаки, - ЗМІ

Рим протистоїть пропозиціям низки інших членів ЄС щодо введення санкцій проти країн, які здійснюють кібератаки

Про це пише Reuters з посиланням на власні дипломатичні джерела у ЄС, передає Depo.ua.

Дипломати заявили, що новий режим санкцій ЄС був би спрямований переважно на Росію, яка останніми місяцями була об'єктом звинувачень у втручанні у вибори за допомогою соціальних мереж у різних західних державах. Захід також звинуватив російську військову розвідку в управлінні глобальними кібератаками, спрямованими на установи від спортивних антидопінгових органів до АЕС та лабораторій з дослідження хімічної зброї.

У зв'язку з цим Велика Британія, Нідерланди, Литва, Румунія, Фінляндія та Естонія закликали ЄС розширити дію режиму санкцій на кібернапади.

Італія є єдиною країною-членом ЄС, яка відкрито виступила проти нового режиму санкцій за кібератаки, згідно з конфіденційним документом ЄС, який бачило агентство.

Опозиція Італії сприяла пом'якшенню формулювань остаточного спільного документу на вищому рівні, у останній версії проекту якого міститься згадка про те, що робота над захистом від кібератак "через обмежувальні заходи ЄС має бути продовжена".

На черговому саміті ЄС, який відбудеться 13 грудня, лідери, як очікується, голосуватимуть за продовження економічних санкцій проти Росії ще на шість місяців, і Італія може запропонувати свою пропозицію щодо фінансування малого бізнесу Росії як умову підтримки продовження санкцій.

Нагадаємо, 4 жовтня розвідка Нідерландів запобігла російській кібератаці проти ОЗХЗ, розташованої в Гаазі, четверо російських офіцерів депортовані.

Висланих з Нідерландів росіян звинуватили в спробі вкрасти файли щодо розслідування аварії малайзійського Boeing на Донбасі.

Міноборони Нідерландів повідомило імена співробітників ГРУ Росії, яких депортували з Нідерландів і підозрюють в організації кібератак.

У Раді Федерації Росії заявляють про намір вжити дзеркальних заходів у відповідь на висилку чотирьох своїх офіцерів з Нідерландів.

Як заявили у МЗС Британії, спроба росіян здійснити кібератаку на ОЗХЗ відбулася саме тоді, коли ця організація розслідувала отруєння у Солсбері, що доводить причетність російського уряду до хіматаки.

4 жовтня Британія також звинуватила Росію в кібератаках всього світу.

7 жовтня газета The Sunday Times з посиланням на джерела повідомила, що Міністерство оборони Великої Британії розглядає можливість проведення кібератак на об'єкти електропостачання в Росії в разі "агресії Москви".

Британія планує практично в чотири рази збільшити чисельність своїх наступальних кібервійськ, щоб стримати країни, які хочуть завдати їй шкоди - зокрема Росію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme