Іспанія закликала каталонців підкоритися рішенню Мадрида

Іспанський уряд закликав каталонців прийняти безпосередній контроль з Мадрида та ігнорувати вказівки від керівництва регіону після того, як його відсторонять від влади

Depo.Світ
22 жовтня 2017 16:43
ФОТО: depo.ua

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

"Все, що уряд намагається зробити – це відновити правову систему, відновити конституцію, а також керувати каталонськими правилами і виходити з цього", – заявив Дастіс.

"Ми збираємося створити владу, яка буде керувати повсякденними справами Каталонії відповідно до каталонських законів і норм... Я сподіваюся, що кожен буде ігнорувати будь-які інструкції, які вони планують дати, бо вони не матимуть юридичне право робити цього", – додав він.

Спікер регіонального парламенту Карме Форкаделл заявила, що Каталонія не прийме рішення Мадриду і звинуватила прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя в організації "перевороту".

У свою чергу керівники Каталонії стверджують, що вони не приймуть прямого управління Мадрида і кажуть, що вони та їхні прихильники намагатимуться протистояти іспанському уряду, коли настане час відсторонювати їх з посади.

Нагадаємо, 21 жовтня уряд Іспанії вирішив відсторонити від влади главу каталонського уряду Карлеса Пучдемона та весь його кабінет. Крім того, Мадрид виступає за проведення позачергових виборів не пізніше ніж за півроку.

У відповідь, того ж дня на мітинг в Каталонії зібрались 450 тисяч людей, які протестували проти рішенні іспанського уряду про обмеження автономії регіону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ