Іспанія вважає "жорсткий" Brexit катастрофою для ЄС

Сценарій "жорсткого" Brexit, за якого Велика Британія залишить Євросоюз без угоди з блоком, стане катастрофою

Про це у понеділок заявив голова МЗС Іспанії Жозеп Боррель, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Чи вийде Велика Британія з ЄС 29 березня, як планувалось, наразі не зрозуміло. У вівторок британський парламент швидше за все проголосує проти запропонованої угоди, відкриваючи шлях до безладного Brexit або й скасування Brexit взагалі.

"Жорсткий Brexit стане катастрофою для всіх", – сказав Боррель під час конференції в Мадриді, не надаючи подробиць.

Проте Боррель сказав, що навіть якщо Британія вийде з ЄС без угоди, двосторонні угоди з Іспанією з приводу Гібралтару залишаться в силі. Гібралтар є британською територією на південному узбережжі Іспанії і в значній мірі залежить від вільного потоку робочої сили і торгівлі з Іспанії. Гібралтар є головним предметом спору між двома країнами.

За словами Борреля, статус британських громадян в Іспанії та іспанських громадян у Великій Британії істотно не зміниться в разі жорсткого Brexit. Дипломат додав, що у Іспанії є плани на випадок непередбачених обставин, щоб впоратися з так званим "жорстким" Brexit.

В Іспанії проживають близько 300 тисяч британських громадян, багато з яких є пенсіонерами. На британських островах проживає близько 130 тисяч іспанців.

Нагадаємо, 14 січня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що парламент Британії швидше заблокує Brexit, ніж дозволить вихід без угоди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС