Іспанія втретє за місяць викликає "на килим" посла Бельгії

МЗС Іспанії викликало вже втретє протягом місяця посла Бельгії для роз'яснень та позбавило дипломатичного статусу представника Фландрії у бельгійському посольстві

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на El Confidencial.

"Міністр закордонних справ Іспанії Хосеп Боррель викликав у вівторок посла Бельгії Марка Калкоена втретє протягом місяця. Таке рішення було прийнято через неприйнятний та неочікуваний від такої дружньої країни як Бельгія крок, яким став лист спікера парламенту Фландрії Яна Пеуманса на підтримку каталонських сепаратистів", - йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі з послом, що тривала близько 25 хвилин, глава іспанської дипломатії передав послу Бельгії "занепокоєння" іспанського уряду щодо згаданих заяв, які уряд вважає неприйнятними "з боку такої дружньої держави як Бельгія, крім того, вони суперечать духу братерства між народами, котрий панує в Європейській спільноті".

Зі свого боку, бельгійський уряд відповів, що Іспанія може "автономно" вирішувати, кому надається дипломатичний статус та відкликати його. Таким чином, суперечка між Іспанією та владою Фландрії була вирішена.

Натомість Голова уряду Фландрії Герт Бурго назвав дії Іспанії "дуже недружнім актом", небаченим в історії ЄС.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Іспанії вимагає від уряду Бельгії пояснень у зв'язку з листом спікера парламенту Фландрії Яна Пеуманса на підтримку Карме Форкадель, яка нині перебуває під арештом за участь в незаконному референдумі щодо незалежності в Каталонії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна