UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Іспанія має докази втручання Росії у каталонський референдум

Мадрид заявив про втручання груп з Росії у референдум про відділення Каталонії від Іспанії з метою дестабілізації іспанської держави

З такою заявою 13 листопада в Брюсселі виступили міністри оборони і закордонних справ цієї країни, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Вони наголосили, що мають докази того, що державні і приватні групи на території Росії, а також Венесуели в рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі і сайти, щоб просувати сепаратистські ідеї і впливати на громадську думку напередодні плебісциту, організованого 1 жовтня тодішньою каталонською владою.

Зокрема, глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс вказав, що Мадрид виявив в соцмережах фейковий профілі, половина яких обслуговувалася з Росії, а 30% - з Венесуели. За його словами, ці акаунти були створені для поширення інформації, перебільшують переваги відділення Каталонії від Іспанії. Міністр закордонних справ заявив, що підняв цю тему в діалозі з Кремлем.

Глава іспанського оборонного відомства Марія Долорес де Коспедаль наголосила, що групи, про які йде мова, намагаються домогтися нестабільності в Європі, і що обов'язок іспанців - надати розголосу цю інформацію.

Присутній на зустрічі в Брюсселі генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг сказав, що, згідно з різними доповідями, Росія зробила спроби втручання у внутрішні політичні процеси в декількох країнах. Альянс звинувачує Москву в застосуванні стратегій інформаційної війни і дезінформації з метою розділити Захід і порушити його єдність у питанні економічних санкцій по відношенню до Кремля.

Раніше лідери сепаратистського руху Каталонії заперечували вплив російської сторони на результат голосування. Москва також не визнає будь-яку причетність до втручання в демократичні процеси в Іспанії.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що уряд Іспанії аналізує дані та намагається визначити, хто стоїть за кампанією дезінформації, орієнтованої на Каталонію, на тлі підозр, що можуть бути задіяні Росія та Венесуела.

Американські науковці заявили також, що російські RT та Sputnik використовували велику кількість акаунтів у соцмережах, пов'язаних із Венесуелою, для поширення негативного іміджу Іспанії до та після референдуму про незалежність Каталонії.

Команда спеціалістів, створена ЄС у 2015 році для боротьби з пропагандою Росії, також останніми місяцями зафіксувала зростання активності, спрямованої на розпалювання кризи в Каталонії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme