Іспанія арештувала двох лідерів сепаратистів Каталонії

Керівники головних каталонських громадських організацій, що борються за незалежність регіону, Національної асамблеї Каталонії (НАК) та організації "Загальна культура" (ВК) відправленя судом під варту

Depo.Світ
17 жовтня 2017 06:15
ФОТО: depo.ua

Рішення про арешт без права виходу на свободу під заставу Жорді Санчеса і Жорді Куішара ухвалила ввечері 16 жовтня слідчий Національної судової палати Іспанії (НСПІ) Кармен Ламела, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Вони звинувачуються в "підбурюванні до непокори владі" членів своїх організацій. Йдеться про основні громадські структури прихильників незалежності Каталонії, які налічують у своїх рядах десятки тисяч активістів.

Слідчий вважає, що підозрювані несуть відповідальність за події в Барселоні, що відбулися 20 і 21 вересня. Саме вони, за її даними, керували тоді учасниками протесту, які блокували протягом доби урядові будівлі в каталонській столиці, де представники Цивільної гвардії (жандармерії) робили виїмку документів, щодо запланованого на 1 жовтня референдуму про незалежність Каталонії. Маніфестанти не дозволяли співробітникам вийти з офісних будівель з вилученою документацією і привели в повну непридатність кілька автомобілів жандармів. Плебісцит був заборонений за рішенням Конституційного суду Іспанії.

Санчес і Куішар звинувачувалися в умисному опорі представникам влади, які виконували судове рішення. Слідчий пояснила своє рішення також побоюваннями, що, залишившись на волі, підозрювані знову можуть організовувати заворушення, враховуючи в цілому нестабільну ситуацію в регіоні. Під час допиту, який відбувався в приміщенні НСПІ в Мадриді, обидва відмовилися відповідати на будь-які запитання слідства.

Разом з тим Ламела залишила на свободі, незважаючи на вимогу прокурора про арешт, ще двох підозрюваних - главу поліції Каталонії майора Жозепа Льюїса Траперо і його заступника лейтенанта Терезу Лаплана. Однак справу за статтею про "підбурювання до непокори владі" заведено і проти них: вони не зможуть відлучатися з Іспанії і повинні будуть регулярно з'являтися до суду за місцем проживання для доказу своєї присутності в країні.

Поліцейських підозрюють в тому, що, співчуваючи маніфестантам, не відреагували своєчасно на їхні дії і не надали допомогу гвардійцям.

Йдеться про перші арешти, пов'язані з проведенням незаконного референдуму про каталонську незалежність.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність регіону від Іспанії. За незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,09% виборців.

Іспанська влада назвала цей референдум "знущанням над демократією" та "інструментом для вибору диктаторів".

У Єврокомісії також визнали незаконним цей плебісцит.

10 жовтня Карлес Пучдемон, очільник Каталонії, призупинив проголошення незалежності. Натомість голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про незалежність Каталонії, але не став її оприлюднювати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ