Ірландія відмовилась від Brexit-переговорів з Британією

Ірландія не піде на перемовини щодо Brexit з Великою Британією

Про це заявила держміністр у європейських справах Ірландії Хелен Макенті, інформує Depo.ua з посиланням на RTE.

"Ми не можемо піти і не підемо ні на які двосторонні переговори. Будемо вести їх лише в складі 27 країн-членів Євросоюзу. Це переговорний процес між ЄС і Великою Британією", - зауважила Макенті.

Вона додала також, що белфастські угоди (1998 року, яке гарантуватиме рівні права жителям по обидві сторони "прозорого" кордону між північчю і півднем Ірландії) "не підлягає обговоренню".

Нагадаємо, 15 січня палата громад британського парламенту відхилила план виходу Великої Британії з ЄС, який раніше з Брюсселем погодила прем'єр-міністр Тереза Мей.

21 січня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей повинна повідомити парламентарям про подальші плани британського уряду щодо Brexit.

За даним ЗМІ, Мей може запропонувати парламенту укласти угоду з Ірландією, щоб уникнути прикордонного контролю між Республікою Ірландією та Північною Ірландією.

Водночас у британському парламенті готують законопроект про відтермінування виходу з ЄС.

Після того, як Палата громад британського парламенту переважною більшістю відкинула узгоджену з ЄС угоду про умови Brexit, уряд у Лондоні закликав парламентарів проголосувати 29 січня щодо нового плану виходу Британії зі складу Євросоюзу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Новини ЄС