UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Іран висловив готовність повернутись до ядерної угоди

Іран запропонував країнам Європейського союзу зробити крок назустріч Тегерану в обмін на згоду повернутися до умов ядерної угоди 2015 року
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на агентство Reuters.

В Ірані заявили, що "жестом доброї волі" з боку ЄС було б надання дозволу на експорт як мінімум 700 тис. бар. нафти в день (з доведенням цього показника до 1,5 млн бар. в день), а також розморожування рахунків Ісламської Республіки за кордоном.

У Тегерані в обмін заявили про готовність відмовитися від дій, що суперечать ядерної угоді 2015 року, а також сприяти вирішенню протиріч на Близькому Сході.

Водночас, іранські представники не погодилися з запропонованим Францією планом, згідно з яким Іран повинен був обмежити свою ракетну програму. Не мають наміру в Ірані і відмовлятися від своєї ядерної програми.

Нагадаємо, 15 травня Іран офіційно припинив виконання окремих пунктів Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми.

27 червня Вашингтон оголосив про відновлення обмежень проти Тегерана, які діяли раніше й були скасовані після підписання в червні 2015 року Іранської ядерної угоди.

25 серпня міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф терміново прибув до французького Біарріца, де проходить саміт "Групи семи" (G7).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook