Іран віддав Росії 11 тонн збагаченого урану

Іран відправив до Росії судно з вантажем в 11 тонн низькозбагаченого урану

Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

За його словами, це найважливіший крок у реалізації Віденської угоди щодо ядерної програми Ірану.

"Партія включає всі матеріали ступенем збагачення 20%, напрацьовані Іраном, виключаючи паливні таблетки для дослідницького ядерного реактора в Тегерані, - нагадав Керрі. - З відправкою цих матеріалів Іран істотно просунувся до виконання свого зобов'язання: мати не більше 300 кг низькозбагаченого урану".

Відповідно до укладеної домовленості Тегеран зобов'язується не виробляти збройовий плутоній, протягом 15 років мати в розпорядженні не більше 300 кг збагаченого до 3,67% урану, переобладнати ядерні об'єкти під мирні цілі, а експерти МАГАТЕ зможуть їх перевіряти протягом 25 років. Збройне ембарго ООН збережеться в силі протягом п'яти найближчих років, заборона на закупівлю ракет і пов'язаних з ними технологій збережеться в силі на вісім років. Тегеран і "шістка" міжнародних посередників домовилися також про вивезення урану в Росію.

Санкції проти Тегерана вводилися з 2006 по 2010 роки. Домовленість про обмеження іранської ядерної програми в обмін на полегшення режиму санкцій поклало кінець 12-річному протистоянню Ірану і Заходу, який підозрював Тегеран у спробах обзавестися власною ядерною зброєю. Зняття міжнародних санкцій включає скасування нафтового ембарго проти Ірану, що оголосив про плани збільшити видобуток нафти на 1 млн барелів на добу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme