Іран не прийме допомогу від США у протидії Covid-19

Верховний лідер Ірану Аятолла Хаменеї не прийняв пропозицію США щодо допомогти з протидією поширенню коронавірусу SARS-CoV-2

Про це він заявив у телевізійному зверненні з нагоди свята Новруз, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"У нас багато ворогів, але найгірший – це США... і тепер вони хочуть допомогти нам", – сказав Хаменеї.

Натомість він закликав Вашингтон допомогти власному населенню. Кілька сотень смертей у США пов’язують із коронавірусною хворобою Covid-19.

Хаменеї також послався на непідтверджену конспірологічну теорію про те, що коронавірус нібито штучно створений у США. "Можливо, ваші (запропоновані – ред.) ліки – це спосіб ще більше поширити вірус", – припустив лідер Ірану.

Тим часом, за даними іранської влади, кількість смертей від коронавірусу в країні сягнула 1 685 людей. Міністерство охорони здоров’я Ірану повідомило 22 березня про ще 129 смертей протягом останньої доби. Кількість підтверджених випадків захворювання, за даними міністерства, сягає 21 638.

Відтак Іран є третьою країною за кількістю уражених після Китаю та Італії.

Чимало іранців були розлючені тимчасовим закриттям шиїтських святинь і намагалися силою прорватися до внутрішніх подвір’їв двох найбільших храмів.​

Чиновники закликають іранців залишатися вдома під час святкування Новрузу, яке почалося 20 березня і вважається одним із найважливіших свят в Ірані.

У країні зачинені школи, заборонені спортивні та культурні заходи, богослужіння обмежені.

Нагадаємо, станом на ранок 22 березня від коронавірусу COVID-19 загинула 11 201 людина, кількість заражених зросла до 267 013. 

18 березня у МОЗ підтвердили, що знайшли коронавірус у нардепа Шахова. 20 березня перший українець, у якого діагностували COVID-19 в Чернівцях, одужав. 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme