Іран хоче бути посередником у вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі

Президент Ірану Хассан Роугані пропонує посередництво між Азербайджаном та Вірменією у конфлікті у Нагірному Карабасі

Про це Роугані заявив 6 квітня в окремих телефонних розмовах з президентами Азербайджану Ільгамом Алієвим та Вірменії Сержем Сарґсяном, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

За словами Роугані, Тегеран готовий використати всі свої можливості для мирного врегулювання розбіжностей між Баку та Єреваном під час політичного діалогу, повідомляє іранська державна агенція новин IRNA.

Роугані закликав Сарґсяна та Алієва зробити все можливе для "повного виконання режиму припинення вогню, чітко моніторити це та забезпечити мир на кордоні між державами".

Президент Ірану застеріг, що "терористи" можуть мати зиск з напруження у регіоні.

"Регіон зіштовхнувся з потужною кризою, терористи та їхні спільники працюють над посилення напруження у цілому регіоні", – наголосив Роугані.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. В ООН 4 квітня повідомили, що жертвами збройного протистояння стали понад 30 людей, ще понад 200 були поранені.

Про досягнення угоди про перемир’я 5 квітня оголосили Азербайджан і Вірменія.

Міністерство оборони Азербайджану заявило вранці 6 квітня, що вірменська сторона впродовж минулої доби 115 разів порушила оголошене 5 квітня перемир’я в Нагірному Карабасі. Фактична влада Нагірного Карабаху спростовує цю інформацію і заявляє, що вночі не фіксувала випадків порушення угоди про припинення вогню.

Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія. Самопроголошеної "незалежності" Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку.

Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme