Ірак виключає переговори із курдами після референдуму

Іракський уряд виключає переговори про можливе відокремлення курдських частин північного Іраку, після того, як референдум продемонстрував рішучу підтримку незалежності

Depo.Світ
26 вересня 2017 13:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Ми не готові обговорювати або вести діалог щодо результатів референдуму, оскільки він є неконституційним", – заявив прем'єр-міністр Іраку Гайдер аль-Абаді.

Нагадаємо, 25 вересня в Іракському Курдистані відбувся референдум за незалежність.

Жителі Іракського Курдистану бурхливо відзначали референдум про незалежність регіону, вдавшись навіть до стрілянини, щоправда – в повітря.

За підрахунками 282 тисяч бюлетенів (близько 9%) понад 93% учасників референдуму в Іракському Курдистані підтримали незалежність регіону.

ООН і США стурбовані можливою дестабілізацією обстановки в регіоні через референдум про незалежність в курдській автономії Іраку.

Довідка: За даними Вищої незалежної комісії, правом голосу на виборах мали 5,2 мільйона виборців. Взяти участь в голосуванні могли всі громадяни Іраку, зареєстровані на території Іракського Курдистану або в курдських районах. Були відкриті 6846 виборчих дільниць і 1737 комісій.

У голосуванні 25 вересня брали участь не тільки провінції Ербіль, Сулейманія і Дохук, які офіційно входять до складу курдської автономії, а й райони за її межами – зокрема, в провінціях Киркук, Найнава, Салах-ад-Дін. Окрім того, голоси надходили через онлайн-голосування від курдів, що проживають поза межами Іраку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ