Індією шириться загадкова хвороба. Новий вірус?

На півдні  Індії стався спалах загадкової хвороби – через неї понад 500 людей були госпіталізовані, один чоловік помер

Індією шириться загадкова хвороба. Новий…
Фото: bbc.com/PTI

Штат, у якому відбуваються події –  Андхра-Прадеш,  є одним із найбільш постраждалих від COVID-19, з понад 800 000 виявлених випадків. Втім, загадкові симптоми не пов'язані з триваючою пандемією.  Розслідування випадків нездужання ще не завершене, але науковці мають кілька ймовірних пояснень.

Вперше хворобу виявили кілька днів тому,  у суботу ввечері в місті Елуру. У постраждалих без будь-яких видимих причин почалися конвульсії, нудота, втрата свідомості.

Наразі відомо про 546 таких пацієнтів. Більшість із них вже одужали або одужують і повернулися додому.  148 все ще перебувають у лікарнях. Один 45-річний чоловік на ім’я Шрідхар був госпіталізований із симптомами, що нагадують епілепсію, та помер у неділю ввечері. Втім, його розтин не пролив жодного світла на причину смерті.

До Елуру прибули групи науковців із різних куточків Індії. Вони перевіряють кілька теорій походження хвороби, остання і основна з яких –  забруднення їжі/води пестицидами.

Втім, у цій гіпотезі є те, що бентежить експертів – бо поки що схоже, що між сотнями людей, які захворіли, немає єдиного  спільного зв'язку. 

Новий збудник?

Усі пацієнти мали негативний тест на COVID-19 та інші вірусні захворювання, такі як денге, чикунгунья або герпес.

До того ж, самі люди  не пов’язані між собою. Не всі вони живуть в одному районі. Вони з різних вікових груп, у тому числі, постраждало близько 70 дітей, втім, серед хворих – дуже мало людей похилого віку. Через ці ознаки науковці наразі не висували ідей щодо вірусного походження недугу. 

Ймовірні причини

Спочатку під підозру потрапила забруднена вода – лікарі думали, що саме внаслідок неї могло статися масове отруєння.  Втім, в офісі міністра охорони здоров’я журналістам кількох видань підтвердили,  що люди, які не користуються комунальним водопостачанням, також захворіли, і що первинні дослідження зразків води не виявили шкідливих хімічних речовин.

Гіпотеза, яку зараз перевіряють, полягає в тому, що люди їли овочі, забруднені пестицидами, виготовленими з органічних сполук, що містять фосфор. Але в уряді акцентували увагу, що наразі це лише "припущення, засноване на тому, що такі пестициди зазвичай використовуються в цій місцевості, а не на будь-яких доказах".

Симптоми отруєння ФОС

Втім, ця теорія, ймовірна, має право на житя. Тим паче, що отруєння  різними фосфорорганічними сполуками в цілому має схожу клінічну картину. Симптоми гострого отруєння такими хімікатами в цілому схожі на те, що описуюють у медіа: прояви з’являються раптово, перебіг їх може бути легким, середньої тяжкості або тяжким. 

Для такого отруєня характерні симптоми ураження ЦНС (вегетативні центри, гіпоталамічні структури), органів зору (міоз, зниження гостроти зору, спазм акомодації), серцево-судинної системи (вегето-судинна дистонія, міокардіодистрофія), травного тракту (гіперсалівація, коліки, дискінезії кишок, жовчовивідні шляхи, токсичний гепатит), органів дихання (бронхоспазм, бронхорея), скелетних м’язів (судоми).

При цьому основна причина смерті при отруєнні ФОС – асфіксія з наступним припиненням серцевої діяльності. Після перенесеного гострого отруєння протягом 3-4 тижнів може спостерігатися астенічний та поліневротичний синдром.
Хронічна інтоксикація ФОС виникає внаслідок тривалого контакту (від декількох місяців до декількох років) з низькими дозами цих сполук.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"