ХАМАС оголосив про початок третьої інтифади

Палестинський рух ХАМАС заявив про початок третьої інтифади після рішення США визнати Єрусалим ізраїльською столицею

Про це повідомив прес-секретар руху Абдулатів Алкану, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

"Ми оголосили про початок третьої інтифади (повстання проти Ізраїлю – ред.), щоб протести тривали і щоб натиснути на США, аби вони скасували своє рішення. У секторі Газа акції протесту ростуть в рамках початку інтифади. Це третя інтифада", - заявив Алкану.

Він пообіцяв новий "День гніву" проти рішення Америки.

"Протести триватимуть і на Західному березі річки Йордан, і в секторі Газа, і в Єрусалимі. Тому що ми протестуємо проти визнання Америкою Єрусалиму столицею Ізраїлю, так як ми вважаємо його столицею Палестини. Ми сподіваємося, що протести будуть розвиватися далі і далі" , - сказав прес-секретар.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю та перенесення туди американського посольства. Ізраїльська влада назвала схвалене рішення історичним.

Лідер ХАМАС Ісмаїл Ханія заявив про згортання мирного процесу на Близькому Сході після визнання США Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Арабські та мусульманські країни виступили з попередженням, що будь-яке рішення про перенесення посольства США може посилити напруженість в регіоні і перекреслити зусилля США щодо досягнення арабо-ізраїльського мирного договору.

Довідка: Єрусалим повністю перейшов під контроль Ізраїлю в 1967 році під час Шестиденної війни. У 1980 році Ізраїль ухвалив основний закон, за яким Східний Єрусалим офіційно анексовувався, а об'єднане місто оголошувалося столицею Ізраїлю.

Рада Безпеки ООН засудила схвалення Ізраїлем "основного закону" про Єрусалим, підтвердивши, що його схвалення порушує міжнародне право, згідно з яким, столицею Ізраїлю є Тель-Авів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна