UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хакери вже крадуть навіть телефонні номери

Зловмисники навчилися красти телефонні номери абонентів для подальшого злому соціальних мереж і онлайн-гаманців

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The New York Times.

Видання зазначає, що під загрозою опинилися дані клієнтів американських мобільних операторів Verizon, T-Mobile U.S., Sprint і AT & T. За інформацією Федеральної торгової комісії США, в останні роки збільшилася кількість телефонних "викрадень": за січень 2013 року було зареєстровано близько тисячі випадків, а в січні 2016 го їх кількість збільшилася до 2,6 тисячі.

Хакери дзвонять в службу підтримки оператора зв'язку і за допомогою інформації, знайденої на просторах соцмереж, переконують співробітників налаштувати переадресацію всіх дзвінків і повідомлень на інший пристрій. Після цього зловмисники скидають паролі облікових записів в Twitter, Facebook, Google і онлайн-гаманцях. Фахівці відзначають, що заволодіти даними банківських додатків важче, крім того, фінустанови можуть швидко скасувати шкідливі транзакції.

Особливо сильно подібні атаки вдарили по власниках біткойнів, перекази яких неможливо заперечити. Більшість потерпілих приховували акти злому через острах спровокувати хакерів на нові злочини, але в останні місяці десятки відомих фахівців з криптовалют визнали себе жертвами.

"Всі, кого я знаю на криптовалюті, позбулися своїх телефонних номерів", - розповів підприємець Джобі Вікс. В кінці 2016 року він сам став жертвою хакерів і втратив майже мільйон доларів у віртуальній валюті.

Беззахисність професіоналів крипторинку, програмістів і експертів в області безпеки змушує зловмисників переходити на масове "викрадення" номерів менш просунутих, але зручних для шантажу користувачів, в тому числі політиків, артистів і правозахисників. З 2016-му подібним чином хакери захопили обліковий запис Twitter керівника руху Black Lives Matter ДеРей Маккессона.

Багато жертв після атак зв'язувалися з мобільними операторами, проте прохання про допомогу виявлялися безрезультатними. Представники компаній заявили, що працюють над механізмами запобігання атак, проте поки можуть лише запропонувати абонентам встановлювати більш складні коди до облікових записів.

Нагадаємо, що на Сумщині затримали групу молодиків, які, втручаючись в роботу мереж електрозв‘язку, переводили у готівку електронні гроші, сплачені клієнтами за здійснення дзвінків за кордон в обхід міжнародних центрів комутацій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme