Гутерріш хоче зберегти США і Росію в договорі про РСМД

Генсек ООН намагається помирити Росію і США в питання ракетного договору

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш наполягає на збереженні договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, а також вважає, що Росії і США треба провести переговори щодо продовження СНО-3.

"Наша позиція гранично ясна. Ми вважаємо дуже важливим, щоб договір про ракети середньої дальності був збережений... ще є час, ми настійно закликаємо сторони розглянути ці питання", - сказав Гутерріш на прес-конференції у п'ятницю.

Нагадаємо, 15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

16 січня Німеччина заявила, що хоче стати модератором у ракетних переговорах США з Росією.

Довідка: Документ був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ООН