Гундяєв вимагає у Константинополя вибачень за Україну

РПЦ вимагає від Константинополя вибачень за шкоду, яка була завдана православ'ю в усьому світі та майбутньому українського православ'я

Про це повідомили у прес-службі патріарха Кирила, інформує Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"У цьому сенсі ця відстань вимірюється одним фактором: це усвідомлення помилковості своїх дій і рішень Константинопольським патріархатом і принесення вибачень", - сказали у відомстві.

Якщо Константинополь повернеться на шлях діалогу, РПЦ з радістю на це відреагує, а "двері для діалогу будуть знову відкриті".

Нагадаємо, 19 жовтня архієпископія православних російських церков у Західній Європі (екзархат Вселенського патріархату) заявила, що Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом.

18 жовтня архієрейський синод Російської православної церкви закордоном (РПЦЗ) оголосив про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Довідка: 11 жовтня, Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

В УПЦ МП заявили, що відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки якщо останній скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

В той же день Білоруська православна церква заявила, що, як частина РПЦ, приєднується до рішення про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Душанбінська православна церква, як частина Російської православної церкви, також оголосила про розрив із Константинополем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна