ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Грузинський митрополит: Україна повинна мати незалежну церкву

Член Священного синоду Грузинської православної церкви митрополит Петра (Цаава) підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Depo.Світ
22 червня 2018 06:26
ФОТО: depo.ua

Свою позицію щодо цього питання він озвучив після першого в цьому році засідання синоду, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Згідно з позицією митрополита, 40-мільйонна країна повинна мати незалежну церкву.

"Моя особиста думка - Україна повинна мати незалежну церкву, вона не повинна згадувати в молитвах першого ієрарха країни-завойовника і не повинна перебувати в його церковному підпорядкуванні. Однак, процесуально це питання розтягнеться в часі", - заявив високопоставлений священнослужитель.

За його словами, на зборах 21 червня Синод не розглядав це питання в ключі "підтримати чи ні".

"Священний Синод зайняв розумну позицію, яка полягає в тому, що дискусія з цього питання відбудеться після того як Вселенський патріархат прояснить свою позицію", - заявив митрополит Петра.

Нагадаємо, 17 червня делегація Вселенського патріархату прибула з візитом до Грузії для того, щоби, зокрема, обговорити питання Української православної церкви (УПЦ).

17 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Вселенський патріарх вважає своїм обов'язком повернути Київ до канонічного порядку і правди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ