Гроші МВФ, реформи та Порошенко: Що світ писав про Україну

Протягом тижня світові ЗМІ приділяли увагу Україні в кількох моментах

Гроші МВФ, реформи та Порошенко: Що світ…

Західна преса вкотре почала обсмоктувати гальмуючі реформи в Україні та наші перспективи щодо отримання такого потрібного траншу МВФ

Мало грошей залучено

Як пише The New York Times та Reuters, з 1994-го року, коли Україна розпочала співпрацювати із МВФ, Україна залучила всього $31,5 млрд з можливих $73,15. За останньою програмою МВФ Київ має отримати $17,5 млрд, але на даний момент переговори застрягли на відмітці $8,7 млрд вже отриманих коштів. Все через вимоги МВФ, які Україна наразі не виконала. наприклад, підвищення ціни на газ для населення. Останній транш був ще у 2017-му році. А пік виплат за зовнішніми боргами для Києва припадає на 2019-2020 роки.

Як пишуть журналісти, Україна могла б залучати більше грошей, якби виконувала умови фонду. Складнощі із цим виникали у будь-якої влади. Reuters взяли коментар у екс-прем'єра України Юрія Єханурова, який вважає, що в Україні звикли торгуватися і домовлятися для того, щоб вижити сьогодні - тобто отримати гроші зараз - а не мислити на кілька років вперед.

Одним із таких прикладів є рішення Юлії Тимошенко в 2009-му році підвищити ціни на газ на 20%, за що був виданий кредит $3,3 млрд. Але Тимошенко згодом рішення скасувала через невдоволення профспілок, чим підпсувала стосунки з фондом. Також ЗМІ зазначають, що кредити у нас розглядаються в якості способу латання дірок, а не в якості інструменту для подальшого економічного зростання.

"Зрада" з реформами

Великий матеріал про Україну написало видання Bloomberg. І підійшло до нього досить творчо. Для прикладу українських реформ вони використали колишню резиденцію Януковича Межигір'я, яка стала доступною для всіх. І де живе простий українець Петро Олійник зі своєю дівчиною. Він - звичайний майданівець - став хранителем резиденції, після втечі Януковича. І підтримує її в порядку, а також, разом з іншими поселенцями, реалізує квитки на вхід та екскурсії по Межигір'ю.

Автор статті відзначає, що пройшло вже чотири роки після втечі Януковича, а власники території досі старі. І робить висновок, що, мовляв, це показник повільності реформ в Україні. Хоча, робить помилку, бо резиденцію таки передали не так давно у державну власність.

Також автор посилається на Михайла Мінакова, дослідника з інституту Кеннана, який каже, що вікно можливостей для фундаментальних реформ було відкритим протягом 2 років. І вже закрилося. А олігархічні клани, які були дезорієнтовані після Революції Гідності, змогли зібратися і відбили країну та стоять на заваді реформуванню.

І хоча Україна підвищила власні показники по індексу сприйняття корупції Transparency International в порівнянні з 2013-м роком, вона все одно на 130 місці із 180-ти, поруч із Сьєрра-Леоне, програючи всім пострадянським країнам, окрім Росії,я ку випереджає на 1 пункт.

Bloomberg також згадує про доповідь МВФ від 2017-го року, в якій рівень корупції в Україні називається надто високим. Це, мовляв, і є основною причиною того, чому економіка сусідньої Польщі втричі переважає українську, хоча в 1992-му році країни мали приблизно однаковий ВВП. От тільки в Україні владу захопили блоки олігархічних еліт, які гальмують розвиток. Економіка ж є звичною характеристикою корупції в Україні.

Окрім цього, Bloomberg нагадує про зусилля по створенню антикорупційних органів, НАБУ, САП, Антикорупційного суду, яким заважають працювати корумповані силовики.

Наприкінці статті знову з'являється Олійник, який каже, що до революції його бізнес піддавався нападам окремих чиновників, а зараз ситуація трошки покращилася. Бо, принаймні, поліція не увірветься до нього в магазин, трощачи все на власному шляху. От тільки різниці між тією владою і сьогоднішньою він не бачить.

Порошенко та Манафорт

Як писав The Washington Post, перший свідок у справі Пола Манафорта Тед Девайн розповів, що партнер політтехнолога Річард Гейтс пропонував йому працювати на президента Петра Порошенка.

Він розповів, що в 2014 році, після того як екс-президент Віктор Янукович втік з України, Гейтс попросив Девайна зустрітися з колишніми членами "Партії регіонів", які планували створити нову політсилу - Партію розвитку.

Повідомляється, що за свої послуги Девайн попросив у Манафорта плату в 10 тисяч доларів у день.

"У тому ж 2014 році Девайн сказав, що Гейтс намагався найняти його на роботу для іншого політика, нинішнього президента України Петра Порошенка", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що невідомо чи наймав Порошенко Гейтса і Манафорта.

"Вони (Гейтс і Манафорт - УП) намагалися зібрати все разом", - сказав Девайн і додав, що не працював над проектом.

Нагадаємо, Девайн працював з Манафортом під час передвиборчої кампанії в Україні в 2010 році, він допомагав Манафорту зробити з Януковича президента.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme