Греція залишиться в єврозоні і отримає допомогу – Меркель

Греція повинна залишитися в єврозоні і їй буде надана необхідна допомога, якщо вона буде проводити реформи

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з прем`єр-міністром Греції Алексісом Ципрасом після переговорів у Берліні, повідомляє depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Ципрас зі свого боку заявив, що новий уряд Греції має намір проводити реформи, які допоможуть розвитку країни.

За словами двох лідерів, на зустрічі обговорювалися проблеми єврозони і Євросоюзу, двосторонні відносини.

"Економічні дані, які надає Греція, повинні бути прозорі. Уряд Греції має представити, які реформи воно буде проводити і в які терміни, коли будуть проходити переговори з кредиторами. Я б хотіла, щоб Греція була в єврозоні, розвивала економіку, боролася з безробіттям . Це означає, що повинні бути реформи", - заявила Меркель.

Грецька журналістка запитала, чи приймалися рішення про виділенні Греції ліквідності, чи доведеться уряду в квітні вибирати, що платити - пенсії і зарплати або борги в МВФ, або можливо буде виплатити і те, і інше?

"Рішення про виділення ліквідності приймає єврогрупа після оцінки, а не Німеччина", - сказала Меркель.

За її словами, німецький уряд хоче співпрацювати з Грецією, з народом якої склалися теплі стосунки. Багато греків живуть у Німеччині, а мільйони німців щорічно відвідують Грецію як туристи, сказала вона.

Ціпрас, який назвав зустріч плідною і конструктивною, сказав, що він і не очікував отримати гроші. "Я приїхав не за тим, щоб просити фінансову допомогу", - підкреслив він.

Прем`єр Греції зазначив, що Європа ґрунтується на повазі законів і зобов`язань.

"Греція п`ять років виконувала програму порятунку, яка, за нашою оцінкою, не стала success story і привела до падіння економіки. Ми втратили 25% ВВП, отримали соціальні проблеми, такі як втрата конкурентоспроможності, безробіття, величезне безробіття серед молоді - майже 60%. Постраждали в основному бідні. На жаль, п`ять років програми не допомогли вирішити нічого. Залишаються всі проблеми", - сказав прем`єр Греції.

За словами Ципраса, треба припинити звинувачувати у всіх бідах зовнішні сили та іноземців, як це можна найчастіше чути в Греції.

"Треба вилікувати застарілі хвороби. Наша мета - провести велику програму реформ. Це боротьба з ухиленням від податків, і тягар кризи повинні нести ті, хто уникав до цього. Разом з реформами ми повинні проводити бюджетні зміни, в юстиції", - сказав Ципрас.

Нагадаємо, раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Греція може розраховувати ще на два мільярди євро фінансової допомоги від Європейського союзу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme