ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Генсек Ради Європи ініціює зміни до статуту заради повернення Росії

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд офіційно ініціює роботу над змінами до статуту Ради Європи задля того, щоби вирішити кризу з участю Росії у роботі РЄ та з російськими несплатами

Depo.Світ
22 січня 2019 18:18
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у виступі перед депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Поки ми готуємося до гіршого – ми також маємо намагатися досягнути кращого та подолати кризу", - пояснив він.

Шляхом до подолання кризи Ягланд вважає внесення змін у статут організації. "Потрібно зібратися разом Комітету міністрів та ПАРЄ і уточнити правила та розподіл повноважень між цим органами. Це може відкрити шлях до подолання кризи... Дуже сподіваюся, що два статутних органи зберуться і зроблять це разом. Це буде великим подарунком для всіх нас, якщо це станеться", - заявив він.

Ягланд не уточнив сутність ймовірних змін статуту, але згадав, що йдеться про санкції проти Росії. Раніше звучала ідея про те, щоби заборонити накладати санкції на державу-члена в рамках асамблеї.

Ягланд також висловив впевненість у тому, що вихід Росії з РЄ матиме негативні наслідки. "Це буде дуже-дуже-дуже погано для Європи. Почнеться щось невідоме", - пояснив генсек.

Нагадаємо, у Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія ПАРЄ.

17 січня російська Держдума одноголосно вирішила не вносити внески в бюджет Ради Європи в цьому році, а також не направляти делегацію з Росії в парламентську асамблею організації (ПАРЄ).

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд запропонував країнам-членам виділити додаткові кошти, щоб покрити фінансову прогалину у бюджеті організації, спричинену несплатою Росією своєї частки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ