Генсек Ради Європи ініціює зміни до статуту заради повернення Росії

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд офіційно ініціює роботу над змінами до статуту Ради Європи задля того, щоби вирішити кризу з участю Росії у роботі РЄ та з російськими несплатами

Про це він заявив у виступі перед депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Поки ми готуємося до гіршого – ми також маємо намагатися досягнути кращого та подолати кризу", - пояснив він.

Шляхом до подолання кризи Ягланд вважає внесення змін у статут організації. "Потрібно зібратися разом Комітету міністрів та ПАРЄ і уточнити правила та розподіл повноважень між цим органами. Це може відкрити шлях до подолання кризи... Дуже сподіваюся, що два статутних органи зберуться і зроблять це разом. Це буде великим подарунком для всіх нас, якщо це станеться", - заявив він.

Ягланд не уточнив сутність ймовірних змін статуту, але згадав, що йдеться про санкції проти Росії. Раніше звучала ідея про те, щоби заборонити накладати санкції на державу-члена в рамках асамблеї.

Ягланд також висловив впевненість у тому, що вихід Росії з РЄ матиме негативні наслідки. "Це буде дуже-дуже-дуже погано для Європи. Почнеться щось невідоме", - пояснив генсек.

Нагадаємо, у Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія ПАРЄ.

17 січня російська Держдума одноголосно вирішила не вносити внески в бюджет Ради Європи в цьому році, а також не направляти делегацію з Росії в парламентську асамблею організації (ПАРЄ).

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд запропонував країнам-членам виділити додаткові кошти, щоб покрити фінансову прогалину у бюджеті організації, спричинену несплатою Росією своєї частки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія