Гарантії та денуклеаризація: Про що Трамп домовився з Кім Чен Ином

Історичні переговори лідерів США та КНДР в Сінгапурі завершилися домовленостями про денуклеаризацію та мир на Корейському півострові. Щоправда, жодних термінів нема

Гарантії та денуклеаризація: Про що Трам…

71-річний Дональд Трамп та 34-річний Кім Чен Ин вперше в історії зустрілися в Сінгапурі. Їх рукостискання тривало 12 секунд, а фотографи та оператори ловили посмішки на фоні прапорів США та КНДР.

Цій зустрічі передувала інформаційна розкачка, характерна для шоу чи боксерських поєдинків, приправлена ракетами, погрозами та новинами про зрив зустрічі і хепі-ендом з датою її проведення. Її фінал вийшов також в чомусь позитивний. Вперше з 1953-го року розділений Корейський півострів отримав певні гарантії миру. Але про все по порядку.

Якою була зустріч

Трамп та Кім Чен Ин прилетіли в Сінгапур напередодні саміту. Лідер КНДР разом із сестрою Кім Е Чжон та делегацією погуляв по місту, робив селфі. Трамп лишався в готелі, де вів телефонні консультації з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном та прем'єром Японії Сіндзо Абе. Також в "Твіттері" він пообіцяв, що "все буде прекрасно".

Переговори стартували о другій ночі за Києвом. Політики потисли руки, коротко поспілкувалися із журналістами, пообіцявши успішні переговори. Трамп говорив, що у нього з Кімом будуть прекрасні стосунки, і все буде чудово. А Кім додав, що шлях до цієї зустрічі був дуже складний, минуле "одягло кайдани, а колишні забобони і звички були перешкодами - та ми подолали їх і сьогодні опинилися тут".

Як зазначив The New York Times, це виглядало так, що двоє успішних людей, молодший та старший, які при цьому сповідують різні цінності і взагалі є немов з інших планет, потисли один одному руки з метою домовитися про мир.

Сама зустріч складалася з трьох частин. Подробиці розмови наразі невідомі. Журналістам продемонстрували лише деякі результати переговорів.

Трамп та Кім Чен Ин із самого початку присвятили 30 хвилин особистому діалогу з перекладачами. За результатами розмови обидва лідери кинули пресі обнадійливі цитати. Кім сказав, що попереду важкі випробування, але це початок миру. Трамп відзначив, що вдалося вирішити велику проблему, що не вдавалося зробити раніше.

Після цього почалася двогодинна зустріч, в якій вже брали участь представники обох країн. Американська преса припускала, що разом з іншими дипломатами, лідери виробляли механізм денуклеаризації і гарантій для КНДР.

За стіл переговорів разом із Трампом сів глава адміністрації президента Джен Келлі та держсекретар Майк Помпео. З Кімом був заступник голови Трудової партії Кореї Кім Е Чхоль, котрий вже мав досвід зустрічі з Трампом 1-го червня в Білому домі.

Третьою частиною зустрічі став ланч. Після нього Трамп знову сказав, що результатом зустрічі є величезний прогрес підсумком якого стане підписання документу, "дуже важливий та вичерпний". Його підписали, журналістам продемонстрували окремі пункти, але вичерпно про результати прес-конференції Трамп має розповісти на окремій прес-конференції.

Що за пункти

Їх публікує Reuters та окремі журналісти, які бачили документ.

1). США і КНДР зобов'язуються встановити нові відносини між країнами відповідно до бажання народів обох держав миру і процвітання.

2). США та КНДР зобов'язуються разом працювати на встановлення миру та стабільності на Корейському півострові.

3). Підтверджуючи декларацію Панмунджома від 27-го квітня 2018-го року, КНДР зобов'язується досягнути повної денуклеаризації Корейського півострова.

4). США і КНДР домовляються про те, щоб ідентифікувати і повернути в Америку останки американських військовополонених, які перебувають в КНДР з часів Корейської війни.

Також, за даними ЗМІ, КНДР отримає гарантії безпеки від США. Документ не містить термінів. Принаймні, про них поки що не повідомили пресі. А це означає, що денуклеаризація може затягнутися на десятиліття. Окрім цього, важливо також розуміти, що означає цей термін. Бо КНДР пам'ятає про історію Лівії, її денуклеаризацію і втручання американців у війну, результатом якої стало вбивство лідера Каддафі. Такої денуклеаризації корейці ніколи не хотіли. ЗМІ писали, що для КНДР денуклеаризація включала угоду із США, результатом якої стане не тільки їх роззброєння і гарантії безпеки, але і припинення співпраці Штатів із Південною Кореєю, відсутність там американської зброї та баз. США ж, навпаки, не хотіли йти на поступки до тих пір, поки КНДР не почнуть згортання ядерної програми.

Для Трампа успішні переговори з Кім Чен Ином дуже важливі. Оскільки, після розбрату зі світовими лідерами на G7 через питання мит на сталь та алюміній, клімат і повноцінну тороговельну війну зі словами про повернення Росії за стіл переговорів формату "G", у Вашингтоні на нього чекав би величезний скандал. Але вдала угода з КНДР, що вже стала історичною, не залишить супротивникам президента шансів на критику. Між іншим, розбрат США із союзниками дуже вигідний Росії. І Москва може бути дуже щаслива, оскільки, з одного боку - Трамп продовжує віддалятися від ЄС та навіть Мексики з Канадою, а з іншої, вдома у нього не буде проблем завдяки Кіму, якого Кремль підгодовує ресурсами попри санкції. При цьому, санкції США проти Росії та її олігархів в чомусь навіть вигідні Путіну. Бо дозволяють потрошку повертати цих людей і їхні гроші додому, поближче, щоб було легше тримати їх на гачку. Для Трампа вони чергове прикриття відсутності зв'язків з Росією. Нехай спецпрокурор Мюллер спочатку їх доведе, і байдуже, що були висунуті звинувачення "російському мозку" Пола Манафорта, пану Кілімніку. Манафорт не розколовся поки і не здав свого колишнього шефа, нинішнього президента США. На фоні цього можна і з Москвою позагравати, ніби закликаючи повернути формат G8 з їхньою участю. Недарма ж ходили чутки про компромат на Трампа, який буцімто є в Кремля.

В будь-якому разі, переговори між США та КНДР будуть довгими і однією зустріччю вирішення проблеми Корейського півострова не обмежиться.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme